Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Kubíčkovi se vzácnou nemocí,se dopravovat k lékařům a na rehabilitace.

Vybráno 0 Kč 486 000 Kč
od 779 dárců
 -
779 dárců
Celkem se zapojilo
624 Kč
Průměrná výše daru
100 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Kubíčkovi se vzácnou nemocí,se dopravovat k lékařům a na rehabilitace.

Vybráno 0 Kč 486 000 Kč
od 779 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Anna Skalská
Datum přidání
28. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Dobrý den,

jmenuji se Anna Skalská , snažím se již několik let pomáhat lidem ve sdružení Severočešky,zvládat jejich náročný život.

Této rodině pomáhám řešit problémy, které souvisí s onemocněním Kubíčka:  Swachman – Diamond syndromem – porucha krvetvorby, špatná funkce kostní dřeně, nefunkční slinivka, porucha růstu, špatné postavení nohou, držení těla, potravinová alergie a autismus Aspergerův syndrom, astma, hypotonický syndrom a malabsorbční syndrom., disfázie řeči.

Komu pomůžeme?

Kubíček žije se svým bratrem Vojtou a svojí maminkou v malém městečku na severu Čech.

Maminka je samoživitelka, v domácnosti jako osoba pečující. Kubíček vyžaduje celodenní péči. Narodil se s onkologicko – hematologickým syndromem, laicky řečeno porucha krvetvorby a špatná kostní dřeň, tudíž velice nízká imunita. Jezdí pravidelně na kontroly do Motola, doma mu maminka dvakrát týdně píchá injekce na podporu kostní dřeně. Trvalo tři roky jeho života, než se dozvěděli jeho diagnózu. Ve třech měsících onemocněl rotavirovou infekcí, jeho stav se natolik zhoršil, že byl v přímém ohrožení života, měl vážně poškozená střeva, poškozený mozek.

 Když se dostal z nejhoršího, vrátil se mentálně na úroveň novorozence. Musel pít speciální štěpenou stravu až do dvou let věku, cvičit Vojtovu metodu, přesto neprospíval, neustále nemocný.

Podstupoval různá vyšetření, až ve třech letech se zjistilo, že mu nefunguje slinivka, má špatné krevní výsledky, následovala cesta na genetické vyšetření, odběr kostní dřeně a výsledek byl diagnoza : Swachman – Diamond syndrom, vrozená porucha krvetvorby, kostní dřeň nepracuje jak má, věkem se zvyšuje riziko nádorového onemocnění, nejčastěji leukémie.

Nefunguje slinivka, Kubíček má poruchu růstu, problémy  s držením těla, špatné postavení nohou, nosí ortézy, hypotonický syndrom, špatná hrubá motorika, disfázie řeči. K tomu mu před rokem byl diagnostikovám Aspergerův syndrom, začátkem tohoto roku astma. Má dietní omezení – alergie na mléko, minimum tuku, musí mít kvalitní stravu s nízkým obsahem tuku, užívá colostrum, doplňky stravy, protože se u něj projevuje malabsorbční syndrom, což je špatné vstřebávání živin.

Protože jeho imunita je velmi nízká, nesmí cestovat hromadnou dopravou, musí se vyhýbat prostorům s větším množstvím lidí. Maminka si žádala ÚP o příspěvek na automobil, ale protože jeho nemoc je velmi vzácné onemocnění, nezapadá do tabulek, příspěvek byl zamítnut.

Dosud jezdili 20 let starým autem, o které se staral a opravoval starší 17 letý syn Vojta, který se učí na automechanika. Bohužel technický stav je již na hranici bezpečnosti, díky rozsáhlé korozi,již neprojde další technickou kontrolou.

Protože jezdí pravidelně do Motola na hematologicko – onkologickou ambulanci, dále do gastroenterologické ambulance, na neurologii, na ortopedii, endokrinologii, na fyzioterapie, i k obvodní dětské lékařce dojíždějí 20 km. Bez auta se neobejdou. Všechny cesty jsou v rozmezí 20 – 120 km vzdálené.

Finanční situace rodiny je velmi špatná, příjmy jsou minimální. Nemá šanci si na auto našetřit. Proto se snaží získat finance na auto touto cestou. 

Budeme vděční za jakýkoliv příspěvek, je to obrovská pomoc pro nás, jsme velmi vděční za lidskou solidaritu, pomoc a pochopení. Nemusíme mít nové auto, potřebujeme ale auto spolehlivé s dostatečným prostorem, kdy několikrát do roka jezdíme rehabilitace.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na nákup automobilu, na náklady spojené s přepisem a nutnou údržbou, na pojištění automobilu.

Pokud by se vybrala částka menší nebo naopak vyšší , peníze se využijí na rehabilitace, rehabilitační pomůcky,či nákup dietních potravin, kvalitní zdravotní obuvi na ortézy.

Pokud by zbyly ještě volné finance, využili bychom na terapii : hyperbarická kyslíková terapie, která by Kubíčkovi pomohla v okysličování mozku a tím v rozvoji nervového systému, k léčbě disfázie řeči.

Z celého srdce děkujeme !

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Rosťa
1 558 Kč  •  27. 6. 2022 14:56
Ať se Kubíkovi daří už jen líp a líp :)
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  22. 6. 2022 11:00
Laskavý dárce
500 Kč  •  22. 6. 2022 9:36
Johana
100 Kč  •  22. 6. 2022 8:50
Jsem ráda že jsem mohla Kubickovi pomocí alespoň tím málem co si mohu dovolit sice to není moc ale věřím že i to pomůže. Přeji mnoho sil at je maličký v pořádku a má auto k lékařům co nejdříve.
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  20. 6. 2022 7:45
Velkorysý dárce
200 Kč  •  18. 6. 2022 7:38
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 6. 2022 21:06
Petr
500 Kč  •  17. 6. 2022 19:33
Drž se chlape !
Laskavý dárce
500 Kč  •  17. 6. 2022 17:51
Milý dárce
200 Kč  •  17. 6. 2022 9:40
Laskavý dárce
300 Kč  •  17. 6. 2022 9:38
Velkorysý dárce
300 Kč  •  17. 6. 2022 7:44
Štědrý dárce
300 Kč  •  16. 6. 2022 20:49
DobroDárce
500 Kč  •  16. 6. 2022 19:58
Štědrý dárce
100 Kč  •  16. 6. 2022 16:03
Laskavý dárce
500 Kč  •  16. 6. 2022 12:07

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat