„Statečnost míří ke hvězdám a všechno je možné, když máte dost víry a odhodlání.“
I tak by se dal ve zkratce vyjádřit příběh Edity. Stihla se zamilovat, šťastně se vdát, rozjet s manželem podnikání, porodit dceru a vcelku spokojeně žít, dokud… ji v létě roku 2011 na dovolené neštípl komár. Tehdy ani v nejmenším netušila, co všechno ji čeká. V důsledku těžké encefalitidy dostala zánět mozku a míchy a život se jí v tu ránu obrátil vzhůru nohama. Následky s sebou nesly mimo jiné ochrnutí na polovinu těla, sníženou možnost pohybu, velkou únavu, bolest svalů, časté migrény. Dvakrát Edita prodělala sepsi, která pokaždé způsobila další omezení hybnosti a nové komplikace.
Začátkem tohoto roku i přes maximální možnou ochranu Edita chytila covid. Následky, které přišly poté, nikdo nečekal. Edit několikrát z ničeho nic ztratila vědomí, při posledním kolapsu byla nutná i resuscitace. Posledních několik týdnů Edita strávila v nemocnici, její stav se ale bohužel stále nelepší, nezvládne se posadit a činnosti, které pro ni předtím nebyly problém, se nyní zdají být nemožné. My ale věříme, že světlo na konci tunelu se vždycky objeví, a tak jsme se rozhodli mu společně s Vámi vyjít naproti.











