Dobrý den,
Ráda bych se Vám přestavila. Jmenuji se Jitka Slabá a náš příběh se začal odehrávat v červnu roku 1980, kdy se narodil náš syn Dušan. Zprvu bylo vše zalité sluncem, ale postupně jsme zjišťovali, že něco v jeho vývoji je špatně.
Byla mu diagnostikována DMO, těžká mentální retardace a aby toho nebylo málo, tak se přidala ještě epilepsie.
Syn vyžaduje péči 24 hodin denně. Ať už je to pomoc s hygienou, oblékáním a stravováním. Neumí se zabavit sám, nemluví, díky čemuž je péče náročná a psychicky vyčerpávající. Dlouhé roky neznáme, co je to dovolená, výlety atd.
Když byl malý, mohla jsem ho vozit na sedátku na kole, bylo to pro něj zpestření. Dnes už je to dospělý muž, tak takové vyjížďky, které měl tolik rád jsou nám roky zapovězeny.
Ale snad se nám začíná blýskat na lepší časy. Na internetu jsem objevila kolo na invalidní vozík, který by plně vyhovoval našim potřebám a který by nám umožnil opět se rozjet s větrem ve vlasech.
Bohužel pořizovací cena elektrokola s vozíkem je nad naše finanční možnosti.
Proto se na Vás obracím a prosbou o pomoc.
Velmi vám se synem děkujeme za jakýkoliv finanční dar.
S pozdravem
Jitka Slabá.










