Sbírka ukončena:

Pomozte Anetě studovat na hudební škole v Londýně

Vybráno 0 Kč 16 700 Kč
400 000 Kč
 -
18 dárců
Celkem se zapojilo
928 Kč
Průměrná výše daru
3 500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte Anetě studovat na hudební škole v Londýně

Vybráno 0 Kč 16 700 Kč
400 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Andrea Holzknechtová
Datum přidání
27. 4. 2023

Představení sbírky

Aneta míří za svým snem do Londýna navzdory sociální fobii

„Jmenuji se Aneta a jsem klavíristka. Mým snem je studovat hudbu v Londýně a nyní mám možnost si svůj sen splnit. Už několik let žiju se sociální fobii. Jako studentka jsem se často ocitala v obtížných situacích, ve kterých jsem si nevěděla rady. Ale jedna věc mě udržovala silnou a dala mi naději – hudba. Hudba byla mým útočištěm a zdrojem síly. Moje sociální fobie nemá šanci překazit můj sen – stát se klavíristkou. Vím, že mě čekají výzvy, ale také vím, že jsem schopná je překonat. Chci dokázat nejen sobě, ale i ostatním, že mohou dosáhnout všeho, po čem touží. Chci být inspirací pro další mladé lidi, kteří se potýkají s vlastními překážkami, ať už jsou jakékoli. Věřím, že pokud se budeme držet svých snů a nevzdáme se, je možné překonat všechno.“

Klavíristkou chtěla být odjakživa. Je to její vášeň a nedovede si přestavit, že by v životě dělala něco jiného. My, rodiče, jsme ji vždy velmi podporovali. Nyní je její sen na dosah.

Aneta získala přijetí hned na tři university ve Velké Británii. Vybrala si obor Music na Middlesex University London. 

Přišla ohromná radost a zároveň starost, protože školné ve Velké Británii si studenti hradí a částka to není nízká.

Komu pomůžeme?

Už v útlém věku se u ní projevilo hudební nadání. Její starší sestra hrála na piano a tak už jako velmi malá začala hrát dětské písničky a různé melodie. A kromě hraní si taky zpívala.

Od čtyř let chodila do hudební přípravky a do sboru. Když jí bylo pět, začala hrát na piano. Měla skvělou učitelku, na kterou dodnes vzpomíná.  Druhý stupeň základní školy absolvovala na škole s rozšířenou výukou hudební výchovy.

Jsme moc vděční hudební škole v Nejdku, která je malá a dýchá z ní rodinná atmosféra. Děti mohou pravidelně vystupovat, což je velmi důležité. Aneta vystupovala snad na každém školním koncertě. 

Hra na klavír bavila a rychle se učila. Od první chvíle říkala, že až bude velká, bude klavíristka. Současně chodila na sólový zpěv, zpívala ve sboru, naučila se hrát na flétnu, kytaru, ukulele, učí se na housle a taky skládá. Klavír je stále její největší vášeň. Miluje hlavně vážnou hudbu a té by se ráda věnovala.

Po maturitě se rozhodla pro studium hudby v Irsku. Chtěla studovat piano, ale byla přijata na obor Zvuková a hudební produkce. Odjela a zkusila podat žádost o přestup na obor Music, klavír. A víte co? Vzali ji a hned druhý den měla přijít na hodinu.

Bohužel, druhý den radost vystřídalo obrovské zklamání. Talentové zkoušky udělala, moc se učitelům líbila, ale Irské vysoké školy neberou maturitu na odborné škole jako rovnou maturitě na gymnáziu. Zkrátka ji vzít nemohli. 

Zklamání, slzy a pocit nespravedlnosti.

Obdivujeme naši dceru za to, že i přesto v Irsku zůstala a ponořila se do studia hudební produkce. Díky studiu si velmi zlepšila angličtinu, naučila se hudební pojmy v angličtině. A taky zjistila, že hudební produkce není pro ni. Je duší hudebník, nechce být na druhé straně mikrofonu.

Chtěla by se plně věnovat hře na klavír a vystupovat jako sólistka i společně s dalšími hudebníky. Kromě toho by ráda učila děti nejen hrát na piano, ale také lásce k hudbě. Hudba totiž lidi spojuje a přináší radost do života.

Co dál? Anglie? Vezmou ji?

Jak to zvládneme financovat?

Nakonec to zkusila a s radostí nám oznámila, že na 3 university je přijata.

Už si vybrala. Middlesex University London je místo, kde by ráda studovala v příštích třech letech. Prý to není moc obvyklé, že během online pohovoru získá okamžitou a bezpodmínečnou nabídku (unconditional offer) . Bylo to takové zadostiučinění, že je dost dobrá a může si plnit sny.

Proč universita v Anglii? 

Vyzkoušela si, že studovat v zahraničí je jiné a obohacující. Přístup učitelů, atmosféra ve škole, stejně nadšení spolužáci z různých koutů světa.  Middlesex University jí nabízí přesně to, po čem touží. Bude studovat hru na klavír, bude často vystupovat, učit se spolupráci s ostatními hudebníky a v neposlední řadě je součástí i skladba.

https://www.youtube.com/@anetaholzknechtova3707

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

A teď se dostáváme k tomu, proč jsme my, její rodiče založili sbírku.

Velká Británie již není v Evropské unii, studium vysoké škole je drahé a není žádná možnost získat výhodnou půjčku. Pro naši rodinu není reálné školné uhradit a je proto jediná šance, jak si svůj sen splnit. Požádat o sponzorské dary. 

Kolik přesně potřebujeme?

Školné na jeden akademický rok činí 15 000 liber. To je částka, kterou bychom rádi získali.

Ostatní náklady si bude hradit sama. Během studia bude pracovat, v létě bude na brigádě a finančně pomůže i rodina. Ostatní náklady jsou ubytování (7 000 liber) a pak běžné výdaje na jídlo, dopravu a podobně.

Co bude další rok? Věříme, že se nějaké řešení najde.

Budeme neskutečně vděční za jakékoliv dary.

Pokud by se nám nepodařilo vybrat celou sumu, využijeme ji na částečnou úhradu školného. V případě překročení částky použijeme peníze navíc na financování části dalšího roku.

Rodiče Anetky, Andrea a Milan

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  11. 6. 2023 21:25
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  31. 5. 2023 23:11
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  29. 5. 2023 7:31
Laskavý dárce
100 Kč  •  25. 5. 2023 13:08
DobroDárce
1 000 Kč  •  23. 5. 2023 22:27
DobroDárce
400 Kč  •  18. 5. 2023 8:14
Matt
3 500 Kč  •  6. 5. 2023 21:24
Good luck!!
Jose
3 500 Kč  •  6. 5. 2023 19:59
Good luck!
Milý dárce
1 000 Kč  •  5. 5. 2023 22:44
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  5. 5. 2023 19:47
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  4. 5. 2023 21:22
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  4. 5. 2023 18:57
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  3. 5. 2023 20:16
Štědrý dárce
600 Kč  •  2. 5. 2023 21:50
Milý dárce
500 Kč  •  2. 5. 2023 10:20
DobroDárce
600 Kč  •  30. 4. 2023 18:06
DobroDárce
500 Kč  •  30. 4. 2023 10:50
DobroDárce
100 Kč  •  27. 4. 2023 13:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat