Jmenuji se Alice Ivanová a jsem maminkou dvou synů, devítiletého Míši a osmnáctiletého Tomáše. Je to pár dnů, co nás opustil můj manžel a táta Míši a Tomáše. Zemřel po dlouhodobé nemoci. V listopadu roku 2021 se nakazil Covidem-19, onemocnění prodělal bohužel s těžkým průběhem. Musel být hospitalizován a připojen na mimotělní oběh. Pak strávil dlouhé měsíce v rehabilitačním centru. Tam jej učili znovu chodit, jíst, sedět,… Cílem rehabilitací bylo přibrat ztracených 30 Kg, nabrat svalovou hmotu a získat zpět soběstačnost. Manžel postupně získával zpět schopnost se o sebe postarat, dokázal například vyjít schody. Pak však nastala komplikace. Chytl infekci, která zasáhla celé tělo, a za pár dnů na to zemřel.
Můj mladší syn Míša je po prodělaném onkologickém onemocnění. V roce 2017 mu byla zjištěna rakovina – histiocytóza. Měl zasažené kosti, celkem se našlo pět ložisek v oblasti páteře a sedací kosti. Prošli jsme náročným obdobím s obtížnou léčbou. Zůstala jsem se synem doma. Manžel byl živitel rodiny. Nyní je Míša v remisi – dle doktorů není v jeho těle živá nemoc. Stále nosí korzet, nesmí nosit nic těžkého, například aktovku. Prošli jsme rehabilitacemi, nyní Míša cvičí už jen doma. Doposud jsem s ním doma, pomáhám mu nosit aktovku do a ze školy.
Starší syn je na průmyslovce, do maturity mu zbývají dva roky. Rád by si udělal řidičák.









