Sbírka ukončena:

Pomozme zpřístupnit školní kuchyňku handicapovaným

Vybráno 0 Kč 4 900 Kč
30 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
817 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme zpřístupnit školní kuchyňku handicapovaným

Vybráno 0 Kč 4 900 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Dívčí katolická střední škola
Datum přidání
24. 4. 2023

Představení sbírky

O letních prázdninách plánujeme změnu v naší školní kuchyňce. Ta slouží jako výukové pracoviště pro naše studentky. Zde se učí vařit a zpracovávat potraviny. Plánujeme úpravu části kuchyňské linky – pracovní plochu s dřezem, propojení pračky a myčky a úpravu pracovní desky.

Komu pomůžeme?

Posláním naší školy je mimo jiné připravovat dívky na co nejsamostatnější život. Součástí toho je i praktický nácvik dovedností okolo vaření a přípravy jídel v naší školní kuchyňce.  Nyní jsme v situaci, kdy renovace a úprava pracovních prostor kuchyňky je nezbytností. 

K hlavním úpravám dojde v době letních prázdnin. Už teď víme, že rozpočet překračuje naše běžné možnosti. Pomocí této sbírky plánujeme pokrýt část nákladů. Problémem je, že čas, kdy stavební úpravy musí proběhnout, je pevně dán a nejde moc odkládat. Vše musí být hotovo před skončením letních prázdnin. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky použijeme na úhradu části nákladů spojených s renovací kuchyně a pro úpravu kuchyňského pracoviště tak, aby naše dívky s pohybovým hendikepem neměly problém zúčastnit se naplno výuky praktických dovedností.

Za jakýkoliv dar na tento účel předem děkujeme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
300 Kč  •  30. 5. 2023 16:26
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  26. 5. 2023 20:01
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  15. 5. 2023 19:33
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  12. 5. 2023 13:47
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  11. 5. 2023 8:06
DobroDárce
300 Kč  •  11. 5. 2023 7:23

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat