Ráda bych Vám představila svou sestru Péťu. Sestra byla 13 let ve vztahu se svým partnerem. Společně vychovávali pětiletou dceru a nyní čekají druhé dítě. Ještě donedávna žili jako normální rodina. Před dvěma měsíci se však situace změnila. Vztah vyústil v opakované násilí, které nemělo důvod, trvalo téměř dva měsíce. Sestra byla fyzicky napadána a psychicky týraná a to vše za přítomnosti jejich 5 leté Sofie. Sestra nakonec našla sílu se se vším svěřit a nakonec vše nahlásit na policii, což jí bylo doporučováno i od ošetřujících lékařů z nemocnice, kde musela být hospitalizována s vážnými poraněními a v souvislosti s rizikovým těhotenstvím. Partner nyní čelí trestnímu oznámení a prozatím má zákaz styku jak se sestrou, tak malou Sofinkou. Ocitla se tak zde dne na den ve velmi těžké situaci ,těhotná s malým dítětem bez příjmů partnera, pouze s nemocenskou dávkou. Ostatní sociální dávky vyřizujeme,ale zatím nemáme bohužel nic přiznané. Soud o svěření Sofinky do péče a tudíž vyměření výživného ještě neproběhl.. Jejím přáním je vytvořit pro děti klidné a bezpečné zázemí kde nebudou vyrůstat ve strachu.











