Krásný den. Petr a Simba jsou klasičtí nerozluční parťáci. Vztah dvounožce se čtyřnožcem je specifický a silný. Netřeba dodávat, že Simba pro Petra znamená celý svět a jistě to funguje i naopak. Jenže před pár dny se jim život převrátil vzhůru nohama. Sám Petr teď měl a má náročné období – operace, dlouhá rekonvalescence, druhá jej teprve čeká, a do toho všeho se stalo, že mu jeho nejlepší přítel onemocněl Leptospirózou. Prostě si loknul kapky vody z dětského bazénku, která byla kontaminována nejspíše nějakým hlodavcem s tímto onemocněním, a najednou bojuje o život v karenténě ve Vyškově, jelikož se jedná o infekční onemocnění bakteriálního původu, jež ohrožuje hostitele i na životě. Zpravidla bývá podceňováno, nejvíce jej šíří hlodavci, se kterými se tolik v našich končinách do styku nedostaneme, resp. jsou často hubeni. Projevuje se selháváním jater, ledvin, krvácivými stavy a postihuje i srdce. Zvěrolékaři Petra informovali, že se částka potřebná na léčbu může vyšplhat až ke 40 000,- Kč, tolik však nárazově k dispozici neměl. K nynějšímu dni už je částka téměř dvojnásobná, jelikož Simba je dle slov lékářů „oříšek“. Sám bohužel trpí atopickým ekzémem, různými alergiemi a jeho imunita je tak konstantně oslabena. Pojďme jim alespoň nějakým příspěvkem pomoci. Simba je král a určitě svůj boj vybojuje, dostane-li šanci. Předem děkujeme všem zúčastněným.









