Sbírka ukončena:

Pomozme Lukáškovi vnímat svět

Vybráno 0 Kč 184 850 Kč
300 000 Kč
 -
94 dárců
Celkem se zapojilo
1 966 Kč
Průměrná výše daru
40 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme Lukáškovi vnímat svět

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pavlína Reichová
Datum přidání
13. 11. 2023
Poslední aktualita

5. 1. 2024 16:16

Díky, díky a ještě jednou díky 🙂

Jste všichni skvělí, máme vybráno více jak polovinu částky a jsme za to strašně vděční ☺️ Zbývá posledních pár dní do konce, jakákoliv podpora a rozšíření našeho příběhu nás opět posune o pár krůčků vpřed 🙏

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Lukášek je neobyčejný, veselý a zvídavý chlapeček, který v červenci oslavil třetí narozeniny. Miluje hudbu, vodu, jízdu v autě a v současné době ho fascinují čísla a písmenka. Na první pohled vypadá jako zdravý chlapeček, ale skutečnost je bohužel jiná. Lukášek totiž trpí dětským autismem, opožděným psychomotorickým vývojem a hypotonií centrálního typu.

Již od 22. měsíce jeho života jsme začali s návštěvami terapií, na které v současnosti každý týden dojíždíme a které Lukáškovi pomáhají. Při poslední návštěvě neurologa nám byla k veškerým  terapiím doporučena i delfínoterapie, která má velmi pozitivní vliv na děti s autismem. Bohužel tyto, pro nás velmi potřebné, ale i nákladné terapie, nehradí zdravotní pojišťovna.

 Péče o Lukáška, včetně dojíždění na veškeré terapie, jsou časově náročné a z toho důvodu nemůžeme jako rodiče chodit oba plnohodnotně do práce.To se samozřejmě podepisuje i na naší finanční situaci. Přesto chceme Lukáškovi poskytnout veškerou možnou podporu a šanci na šťastnější a zdravější život. To je důvod, proč jsme se rozhodli poprosit o pomoc vás a přiblížit vám náš životní příběh.

Komu pomůžeme?

Těhotenství, stejně jako porod, proběhlo naprosto v pořádku a do Lukáškových prvních narozenin se jeho vývoj jevil bez jakýchkoliv problémů. Zhruba v 15. měsíci jeho života jsme začali pozorovat první „zvláštnosti“ – nereagování na jméno, špatný oční kontakt, pozorování točících předmětů, točení se kolem vlastní osy, chůze po špičkách a mnoho dalšího. Na 18. měsíční prohlídce nám vyšel pozitivně dotazník na autismus s velmi vysokým rizikem poruchy autistického spektra. I přesto jsme stále doufali a věřili, že bude vše v pořádku.  Bohužel ve dvou letech nám diagnózu potvrdil i klinický psycholog a neurolog s prohlášením: „Vaše dítě trpí dětským autismem a zřejmě má narušený i intelekt.“ I přesto, že jsme tušili, že je Lukášek trochu jiný, byla to pro nás obrovská rána, která nám otočila život naruby........

Nejvíce se Lukášek vzteká kvůli problémům v komunikaci a nepochopení ani jednoduchých pokynů – ukaž pití, podej autíčko, kde je míč? Pak nastávají situace, kdy se hodně rozčiluje a piští třeba i hodinu v kuse. Jelikož nemluví, cítí se frustrovaný z toho, že se s námi neumí domluvit, nerozumí nám a ani my jemu. Bohužel se nám nevyhnul ani problém se spánkem, na který máme od neurologa předepsaný melatonin na podporu spánku, který však ne vždy pomáhá. Lukášek zatím nedokáže spát celou noc a budí se i na dvě či tři hodiny během noci. Velké problémy máme i s poruchou senzorického zpracování, tedy se stříháním nehtů, vlasů, čištění uší, vadí mu i různé konzistence jídla, je přecitlivělý na různé materiály i na hluk. Lukášek je také celý den na plenkách, nedokáže se sám najíst, obléct či vysvléct, u všeho mu musíme stále asistovat. Trápí nás také absence jeho pudu sebezáchovy a velmi nízký práh bolesti. Díky tomu nedokáže rozpoznat nebezpečí, která mu hrozí i v běžných situacích.

Větu „Čím dříve začnete, tak tím lépe pro Lukáška“, jsme slyšeli snad od všech odborníků. S Lukáškem pravidelně jezdíme na logopedii, ergoterapii, hipoterapii a navštěvuje nás i paní z rané intervence. Dále každý měsíc jezdíme na intenzivní pobyt neuroterapií Feldenkraisovou metodou nebo ABM – Anat Baniel metodou. Toto vše zatím přispělo k tomu, že se na nás Lukášek dokáže občas podívat, ukázat prstem co potřebuje, taky někdy zareaguje na svoje jméno, vyzuje si ponožky nebo si dokonce  sedne na pár minut na nočník.

Veškeré tyto pokroky s sebou přináší, jak finanční, tak psychické zatížení a hlavně obětování času na úkor starší dcery Zuzanky, která veškerou péči o Lukáška nese statečně a ráda mu pomáhá. Přesto jí chybí nejen pozornost nás jako rodičů, ale i brášky. Proto chceme naše úsilí podpořit právě delfínoterapií, která zlepšuje nejen psychiku (snížení stresu a úzkostí) a spánek, ale je i prostředkem k rozvoji komunikačních dovedností a zlepšení svalové síly a koordinace. Věříme totiž, že veškerá snaha a úsilí se nám vrátí a my se brzy budeme radovat z těch vytoužených slov „mami“ a „tati“ z Lukáškových úst. Pomozte nám, prosím, splnit náš sen. Z celého srdce děkujeme za jakýkoliv příspěvek.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Veškeré příspěvky použijeme na rozvoj Lukáškových dovedností a zlepšení jeho celkového stavu. Především na úhradu delfínoterapií, včetně ubytování a cestovného pro syna a doprovod.

Chtěli bychom zlepšit i jeho jemnou a hrubou motoriku pomocí kognitivně motorických terapií nebo ergoterapií.

Dále pak na úhradu neuroterapií Feldenkraisovou metodou a Anat Baniel metodou, které každý měsíc pravidelně podstupujeme.

Pokud by se vybralo více příspěvků, než je hodnota terapií, použili bychom peníze na cestovné a ubytování, protože veškeré neuroterapie, na které každý měsíc dojíždíme jsou daleko od našeho bydliště.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

5. 1. 2024 16:16

Díky, díky a ještě jednou díky 🙂

Jste všichni skvělí, máme vybráno více jak polovinu částky a jsme za to strašně vděční ☺️ Zbývá posledních pár dní do konce, jakákoliv podpora a rozšíření našeho příběhu nás opět posune o pár krůčků vpřed 🙏

20. 11. 2023 11:19

Moc všem děkujeme, jste úžasní.

Jakákoliv podpora i sdílení našeho příběhu Lukáška posouvá opět o kousek dál. My těch kousků potřebujeme trochu více, ale věřím, že to zvládneme :)

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  12. 1. 2024 16:03
DobroDárce
20 000 Kč  •  10. 1. 2024 10:20
Jarda
1 000 Kč  •  7. 1. 2024 17:58
Drž se chlape a ať se daří
Laskavý dárce
200 Kč  •  7. 1. 2024 7:58
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  6. 1. 2024 19:38
Gustavovi od Pecna😃
Štědrý dárce
600 Kč  •  6. 1. 2024 17:22
Laskavý dárce
10 000 Kč  •  5. 1. 2024 8:53
4MHF
4 000 Kč  •  4. 1. 2024 22:58
Hodně štěstí dále!
Milý dárce
600 Kč  •  2. 1. 2024 21:56
Štědrý dárce
5 000 Kč  •  2. 1. 2024 11:01
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  30. 12. 2023 19:32
Milý dárce
150 Kč  •  29. 12. 2023 9:22
Milý dárce
1 000 Kč  •  28. 12. 2023 18:09
DobroDárce
600 Kč  •  28. 12. 2023 13:28
Velkorysý dárce
300 Kč  •  27. 12. 2023 9:10
Velkorysý dárce
1 500 Kč  •  20. 12. 2023 19:37
Velkorysý dárce
4 000 Kč  •  17. 12. 2023 20:48
Štědrý dárce
1 500 Kč  •  16. 12. 2023 8:39
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  13. 12. 2023 15:12

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat