Pomozme Lindovi

Milník 1/1

Tato částka zahrnuje platbu za stipendium, letenku, pojištění, počáteční platbu za ubytování.

Vybráno 0 Kč 10 350 Kč
145 000 Kč
11 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Kliková
Datum přidání
28. 3. 2024

Představení sbírky

Pomozme roztančit Lindův příběh

Ať už tyto řádky čtete kdykoli, děkuji za Vaši pozornost a laskavost najít si čas v tomto uspěchaném světě. Hodně to znamená, ať už pro mne, tak i jednoho dalšího člověka.

Na úvod bych se Vás ráda jen zeptala: vzpomenete si kdy v životě jste se vzdali svého snu něčím se stát? A pamatujete si ještě co to bylo?

Tímto příběhem u vás nechci vyvolat pocit viny. Naopak doufám, že jej budete vnímat jako příběh plný naděje, odvahy, vášně a lásky.


Představení sbírky

Ráda bych Vám představila jednoho vyjímečně talentovaného mladého chlapce ze západoafrického Senegalu, Linda, o jehož pouti jsem se dozvěděla během pobytu v Abene na workshopu afrického tance u choreografky HAMU, paní Moniky Diatta Rebcové, kde jsem měla možnost tohoto mladého hocha poznat. Přiznám se Vám, pro mne to byl velmi silný zážitek.

Představte si jaký může být život v Senegalu. Jak byste tam žili Vy? Jaké by byly Vaše možnosti? A k čemu byste v takovém prostředí aspirovali?

Teď si představte, že jste 17letý chlapec. Chlapec, který se navzdory nesouhlasu rodičů a všech překážek v okolí rozhodl následovat své sny. Bez učitele se snažil po večerech rozvíjet jen pozorováním a neustálým samostudiem ve svém malém pokoji, který si postavil z vysušených cihel. Pod dohledem fotografií tanečníků, které mu věnovala Monika Rebcová, se snažil o naplnění svého snu. Snu tančit. Lindo využil každé šance, dokonce i když to znamenalo měnit ochotně jídlo za jakoukoli možnost trénovat se senegalskými šampiony break dance Omarem a Sory. Ať už pomáhal rodičům, nebo pracoval, v hlavě stále tančil. Obětoval přes poslední 3 roky svého života tomu, aby si vybudoval vlastní taneční styl, inspirovaný směsicí hip hopu, break dance a evropské klasiky. Chlapec, který se probouzí s tancem v duši a usíná s tancem v duši. Který tancem zkrátka žije.


Pokud si právě teď už pokládáte otázku kam to celé směřuje, přichází odpověď. Lindovi se v září 2023 podařilo díky své tvrdé píli, houževnatosti, potu, slzám a lásce k tanci vybojovat vítězství v soutěži v Gambii, k čemuž se váže stipendium umožňující mu nastoupit jako student do taneční školy v Miláně.

Stipendium však pokrývá pouze 25% školného. I přesto Lindo hledá jakékoli možnosti jak mimo práci, které v Senegalu moc není, peníze na uskutečnění svých snů získat. Např. organizuje v Ziguinchoru svoji show, na kterou prodává vstupenku v přepočtu  za 20 CZK. Což pro nás není moc, ale pro něj to představuje v případě dobré divácké účasti možnost vydělat si díky tomu na chvíli na základní životní potřeby. S tím jak se věci v Senegalu ale mají, chlapec nemá bohužel nejmenší šanci na zbytek školného a další náklady na pobyt v taneční škole vydělat. Proto jsem se rozhodla Lindovi pomoci, na jeho sen přispět a o jeho příběh se s Vámi podělit.


Pokud Vám to situace umožní, pomozte nám posílit výjimečný talent a vytrvalou snahu mladého člověka, aby jeho sen a taneční příběh mohl dále pokračovat. Aby pomohl inspirovat další a naplnit nejen nás všechny, ale celý svět uměleckým a lidským zážitkem. Pojďme mu společně poslat zprávu, že když něčemu obětujeme vše co máme, nemáme přestávat věřit, že se naše sny jednoho dne stále mohou vyplnit. Pomozte nám a pojďme být společně součástí jeho snu a úspěchu.

Komu pomůžeme?

 Komu pomůžeme

V roce 2023 se Lindo zúčastnil workshopu v Gambii pořádaném Dance House Department Academy Milano. Akce je podporována Velvyslanectvím Itálie a Italským kulturním institutem v Dakaru.

Lindo se stal vítězem tohoto soutěžního workshopu a získal smlouvu na studium od září 2024 v taneční škole DANCEHOUSpiù Accademia :

https://www.dhpiu.com/

https://www.facebook.com/accademiasusannabeltrami/

https://moovitapp.com/index/it/mezzi_pubblici-Dancehaus_Susanna_Beltrami-Milano_e_Lombardia-site_27900698–223

https://www.teatroecritica.net/2023/01/audizioni-danzatori-con-rbr-illusionisti-della-danza-2/

Pokud máte zájem, můžete se podívat, jak na sobě Lindo pracuje.

https://www.youtube.com/@Lindo-zk2gp

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Student si školné a další životní náklady v Miláně musí hradit sám. Sice dostane 25% slevu od Akademie na školném jako malé stipendium, ale i tak je to nemalá částka, kterou musí splatit předem, aby mohl nastoupit ke studiu v Miláně. K tomu si ještě
bude muset  hradit ubytování a stravu, kterou škola nezajišťuje.

Studium je koncipováno na 3 roky. Není však možné, aby Lindo v Itálii mohl začít studovat a bydlet bez zaplacení školného a bez  počáteční finanční výpomoci. Určitě si časem najde práci, ale začátek pro něho nebude snadný.

Lindo je nejen velmi talentovaný, ale i velmi pracovitý a tvrdý vůči sobě, chce se posouvat dále.

Milano je pro něho velká šance, ke které se dopracoval svojí pílí, aby studoval tanec v Evropě, aby se jako tanečník rozvinul a získal díky svému talentu a pracovitosti nové příležitosti uplatnit se v oboru který miluje a pro který má obrovský talent.

Ale bez Vaší finanční podpory Lindo nebude moci odcestovat do Itálie, naplnit smlouvu, kterou získal u Accademia Milano a studovat tanec u odborníků a jeho šance zůstane nenaplněna.

What exactly will the money be used for?

The student must pay the tuition fees and other costs associated with the studies (accommodation, food, etc.) in Milano himself. Although he will receive a 25% discount from the Academy on his tuition fees as a small study grant, it is still a considerable sum that he must pay upfront in order to start his studies in Milano.

The studies take 3 years. However, it is not possible for Lindo to start studying and living in Italy without paying school fees and without initial financial assistance. He will certainly find a job soon, but the beginning will not be easy for him.

Lindo is not only very talented, but also very hard-working and diligent, he wants to build up.

Milano is a great challenge for him. This opportunity is Lindo´s huge chance which he worked very hard to. He will study dance in order to develop himself as a dancer and thanks to his hard work he shall embrace new opportunities to gain ground in the field he loves and which he has great talent for.

With your financial support he will be able to travel and take advantage of this opportunity to study under the lead of professionals and thanks to your support he will be working on making his dream come true.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  5. 6. 2024 8:44
Milý dárce
600 Kč  •  27. 5. 2024 16:56
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  15. 5. 2024 9:05
DobroDárce
300 Kč  •  15. 5. 2024 0:36
Laskavý dárce
600 Kč  •  12. 5. 2024 20:21
DobroDárce
1 400 Kč  •  12. 5. 2024 6:10
Velkorysý dárce
500 Kč  •  23. 4. 2024 12:32
Velkorysý dárce
50 Kč  •  10. 4. 2024 18:15
DobroDárce
200 Kč  •  7. 4. 2024 13:54
Velkorysý dárce
300 Kč  •  5. 4. 2024 9:23
Milý dárce
1 400 Kč  •  5. 4. 2024 8:52
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  4. 4. 2024 13:18
DobroDárce
1 000 Kč  •  3. 4. 2024 9:48
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  30. 3. 2024 21:32
Halenka
600 Kč  •  30. 3. 2024 8:09
Hi Lindo, good luck at the dance school.
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  29. 3. 2024 8:30

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Halenka
600 Kč  •  30. 3. 2024 8:09
Hi Lindo, good luck at the dance school.
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  5. 6. 2024 8:44
Milý dárce
600 Kč  •  27. 5. 2024 16:56
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  15. 5. 2024 9:05
DobroDárce
300 Kč  •  15. 5. 2024 0:36
Laskavý dárce
600 Kč  •  12. 5. 2024 20:21
DobroDárce
1 400 Kč  •  12. 5. 2024 6:10
Velkorysý dárce
500 Kč  •  23. 4. 2024 12:32

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat