Dvanáctiletý Honzík žije společně s mladším bráškou a rodiči v rodinném domku v Novosedlech. Jeho příchod na svět proběhl naprosto v pořádku a Honzík se jevil jako zdravé miminko. Bohužel třetí den po narození se vyskytly komplikace a Honzík byl operován pro neprůchodnost tenkého střeva. Měl už těžkou sepsi v dutině břišní, která podle lékařů ovlivnila jeho současný stav a postižení. V deseti měsících prodělal první sérii epileptických záchvatů, které má, bohužel, stále. V deseti měsících zjistili lékaři také oční vadu, kterou mu v listopadu 2013 operovali, stále je však pod dohledem očních lékařů, protože je na levé oko tupozraký. V roce 2012 byla Honzíkovi zjištěna trombocytopenie a nízká hladina železa v krvi, takže musí být doplňováno v kapkách. Diagnóza DMO vyplynula z celkového vývoje Honzíkova stavu. Kvůli operacím a vyšetřením musel 7× podstoupit celkovou anestezii za pouhé 3 roky svého života.












