Sbírka ukončena:

Pomozme Elze znovu vidět svět

Vybráno 0 Kč 15 700 Kč
40 000 Kč
 -
36 dárců
Celkem se zapojilo
436 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
70 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme Elze znovu vidět svět

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Rastislav Mihaly
Datum přidání
21. 8. 2023
Poslední aktualita

30. 10. 2023 19:34

Naděje-vděk-lidskost-solidarita

Všem dárcům, celé sbírce děkujeme za vstřícnost a pochopení. 

Držte nám palce🤝

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Tímto způsobem bych se Vám rád představil. Jmenuji se Rosťa Mihaly a je mi 23 let. Už od dětství jsem projevoval zájmy se zvířaty, především o psy. V 11 letech mi rodiče pořídili Yorkshira, kterému je skoro 13 let a je tu stále semnou. Ve 21 letech jsem navštívil svoji rodnou zemi Slovensko a vždy mě zajímalo, jak tam lidé žijí na osadách. Při návštěvě jsem zahlédl  křížené štěně Slovenského čuvače a bylo mi ho líto, jak tam žije v nepříznivých podmínkách. S dovolením zdejších obyvatel jsem si ho vzal a převezl do České republiky, kde žijí skoro od narození. Elza, (adoptovaná fenka) byla v prvním roce v ČR zdravé zvíře, které žilo plnohodnotný zvířecí život, až do doby, kdy jsem spatřil, že má zašedlé obě očka. 

Komu pomůžeme?

Vše to začalo v únoru roku 2022, kdy jsme jsme navštívili veterinární zařízení, kam chodím se svým Yorkshirem. Veterinář po vyšetření uspěl k tomu, že Elza má jen alergii, na kterou nám nasadil kapky, které jsme si dávkoval dle rady veterináře. Zdravotní stav se po 2 týdnech výrazně zlepšil, ale zašedlá očka se zhoršila a Elza trpěla bolestmi. Další návštěvou Elzin veterinář zjistil dle testů, že má Glaukom, což je vysoký nitrooční tlak.

Tím tlakem si představme migrénu, kterou Elza měla 24/7 až do doby, kdy nám dali několik různých kapek a mastiček, které jsem Elze aplikoval vždy a včas. Stav se zlepšil a Elza už neměla bolesti jen mi začala narážet do věcí a nábytku doma, tak jsem vyrazil znovu na veterinu, kde mi bylo řečeno, že to tak bývá a pes časem přijde o zrak pokud se neprovedou vyšetření, které nám vyřadí určité nemoci (nádor).  Návštěvy na veterině jsme byli každý týden, abychom udrželi normální tlak v očích, což se nám nepodařilo. Bylo nám nabídnuto MRI i ČT vyšetření, které by odhalilo jasnou příčinu a možnosti léčby. Bohužel jsem tato vyšetření přijmout nemohl, protože jsem na to finančně dostatečně neměl a nemám. Elze stále aplikují kapky Timolol, které ji trochu její nitrooční tlak snižují. V 08/2023 ji byla zjištěna snížena funkce štítný žlázy, kterou jsme podchytili včas a má na to nasazenou medikaci. Ještě do nedávná jsem studoval, a tak mi finančně s veterinou pomáhaly rodiče, kteří jsou v invalidním důchodu a už tak nemají dostatek na zajištění životních potřeb a proto tímto žádám tuto sbírku, abych Elzu zachránil a nepřistoupil na čin, kterého se nejvíce bojím a obávám. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční prostředky by byly použity na vyšetření, která nám odhalí jasnou příčinu Elzininy ztráty zraku a nasměruji nás na pravou cestu, jak Elze pomoci. Bez těchto vyšetření už nelze fenku dále medikovat a léčit, protože doktor zkusil už vše co bylo potřebné bez vyšetření, které nebyly provedeny. Část peněz by byly také použitý na možnou operaci, která by Elzu čekala. 

Jsem si vědom toho, že Elza je můj závazek, který jsem si připsal do svého životního příběhu a ať to dopadne jakkoliv chci Elze pomoci znovu vidět svět. Děkuji za každou pomoc!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

30. 10. 2023 19:34

Naděje-vděk-lidskost-solidarita

Všem dárcům, celé sbírce děkujeme za vstřícnost a pochopení. 

Držte nám palce🤝

30. 10. 2023 15:43

Poděkování

Vážený dárci, 

je stále vidět, že i v této nelehké době jsou mezi námi tací, kteří dokáží pochopit a soucítit s někým koho vůbec neznají. S Elzou si toho nesmírně moc vážíme, Vaši podpory. Tímto jste nám projevili naději, kterou tato němá tvářička má k uzdravení se či alespoň ke stabilizaci zdravotního stavu. V současné chvíli se nám děje to, že Elzin imunitní systém není v pořádku a je potřeba udělat několik opatření, abychom stav stabilizovali. Finanční prostředky budou využity na kontrolní sonografické vyšetření očí, zakoupení dietního krmiva kvůli nízké hladině štítné žlázy a také je potřeba uhradit veterinární poplatky, které máme u Elzininýho ošetřujícího veterináře z doby, kdy mi síly nestačili. Ještě jednou mnohokrát děkujeme za Vaši podporu, vstřícnost, pochopení a lidskost. 

Zdraví Vás Elza a její majitel. 🐶🐾

👁️👁️🐾THE LIGHT IN ELZAS EYES🐾👁️👁️

27. 10. 2023 21:07

Pomalu se blížíme do finále

Vážený dárci, vážený dámy a pánové, 

nesmírně si vážíme Vaši podpory. Do konce sbírky nám chybí pouze 2 dny a dokázali jsme společně vybrat krásných 12.600,-. Stále existují dobrosrdečný lidi, kteří mají pochopení pro zvířátka🤝. 
Ještě jednou mockrát děkujeme. Jak finanční podpora, tak sdílení Elzininy příběhu nám nesmírně moc pomohlo. Velký dík patří Vám. 
🐶🙏🫵

👁️THE LIGHT IN ELZAS EYES👁️

13. 10. 2023 19:35

13 dní do konce

Vážený dárci, 

do konce sbírky pro Elzu zbývá 13 dnů a dokázali jsme nasbírat krásnou částku, za kterou jsme Vám vděční a velmi moc děkujeme. Pojďme podpořit Elziny cestu k uzdravení a zotavit se z nemoci, která ji trápí. Pokud nás podpoříte i malou částku, tak nám to velmi pomůže. I sdílením této bojovnice ať už na sociálních sítích či mezi přáteli nám nesmírně pomůže. Pevně věříme, že to společně dokážeme. Patří Vám velké DÍKY!

#THE#LIGHT#IN#ELZAS#EYES

9. 10. 2023 18:05

Příprava na kontrolu Oftalmologie

Vážený dárci, 

Elzu za necelé 3 týdny čeká kontrola na oftalmologii v Kladně, kde se udělá SONO vyšetření očí, které by mělo alespoň z části potvrdit diagnózu. Je však potřebné alespoň CT vyšetření hlavy, které stojí nemalé peníze. Pomozme a dejme Elze šanci být na tomto světě. Pevně stále věříme, že i z malého příspěvku či alepoň sdílení dáme Elze šanci. 
Držte nám palečky ať to všechno zvládneme a alespoň stabilizujeme zákeřnou nemoc. ♥️🐶

#THELIGHTINELZASEYES

3. 10. 2023 15:06

Pokrok

Vážení dárci, dnešním dnem se nám podařilo stabilizovat hladinu štítné žlázy u Elzy. Podařilo se nám to skoro po 1 roku a léčba byla úspěšná. Pevně věříme, že se nám podaří takto stabilizovat o očíčka, které Elzu stále trápí. Do konce sbírky nám zbývá  cca 4 týdny a už teď jste dokázali společnými silami zaslat 8.090,-. Prosíme nadále o pomoc, i malou částkou dokážeme velký zázrak. Děkujeme🐶

#THELIGHTINELZASEYES

28. 9. 2023 12:51

Vděk a podpora

K dnešnímu dni jsme společně dokázali vybrat 7.290,-za které velmi moc děkujeme. Pevně věříme spolu s Elzou, že do konce sbírky vybereme potřebnou částku. Podpořte nás prosím a dejme Elze šanci znovu vidět a prožít plnohodnotný život🐶🫶

#THELIGHTINELZASEYES
#SVETLOVELZINÝCHOČÍCH

14. 9. 2023 16:43

Kontrola na Oftalmologii

Vážený dárci, 

chtěl bych Vás dále informovat o stavu Elzy. Po dobrání antibiotik se pravé oko Elzy trochu zlepšilo. U levého oka to není tak růžové a je tam spíše zhoršení, protože je tam podezření na nádor. Moc děkuje dárcům, kteří dosud pomohli a nadále Vás žádáme alespoň o sdílení na sociálních sítích, mezi přáteli, mezi rodinou. Je potřebné vyšetření MRI, abychom mohli oko případně enukleovat a Elzu zachránili. Prosíme o každou Vaši pomoc. Děkujeme🤞🫶🙏

#svetlo#v#Elziných#očích 

#ThelightinElzaseyes

27. 8. 2023 18:35

The light in Elza’s eyes

Dobročinnou sbírku jsem pojmenoval “The light in Elza’s eyes” (světlo v Elziných očích). Na základě toho jsem vytvořil plakáty, které se snažím rozmístit, abychom co nejvíce propagovali sbírku.Plakát lze vidět mezi ostatními fotkami.  Mockrát děkujeme zatím za vybraných 5.100,- a pevně věříme, že spolu to zvládneme. Jak se říká: Naděje umírá poslední. 🐶🍀♥️ I nadále Vás prosíme alespoň o sdílení. 🙏

24. 8. 2023 6:05

Poděkování

Sbírka běží již 3 den a díky Vám jsme vybrali už 4.500,-. Všem dárcům velmi moc děkujeme. 🍀🐕

Elza již dnes absolvovala vyšetření na Oftalmologii v Kladenské veterině VetLife, kde nám byl potvrzen nádor v levém oku. Prosíme o každou malou pomoc. 🙏 Věříme, že společnými silami to zvládneme. ♥️

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
200 Kč  •  30. 10. 2023 17:49
K a M
1 500 Kč  •  30. 10. 2023 17:12
💛🍀🍀🍀
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  30. 10. 2023 14:48
Milý dárce
400 Kč  •  29. 10. 2023 23:26
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  26. 10. 2023 8:59
Velkorysý dárce
211 Kč  •  25. 10. 2023 12:27
Laskavý dárce
1 500 Kč  •  21. 10. 2023 16:43
Příspěvek od lidí z Liběšic.
Dobrosrdečný dárce
333 Kč  •  20. 10. 2023 10:00
DobroDárce
200 Kč  •  15. 10. 2023 21:27
Dárce, který je pro každou dobrost
333 Kč  •  12. 10. 2023 23:00
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  12. 10. 2023 0:14
Kristýna Svobodová
200 Kč  •  11. 10. 2023 22:34
Držím palce a doufám,že se celá částka vybere pro tuhle krásku :),aspoň trošičku pomohu.
Milý dárce
500 Kč  •  11. 10. 2023 22:05
Držíme pěsti, ať se vybere vše.
Štědrý dárce
300 Kč  •  10. 10. 2023 9:58
DobroDárce
100 Kč  •  9. 10. 2023 21:47
Milý dárce
100 Kč  •  9. 10. 2023 20:49
Dárce, který je pro každou dobrost
333 Kč  •  3. 10. 2023 21:58
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  29. 9. 2023 1:38
Milý dárce
500 Kč  •  28. 9. 2023 19:35
Milý dárce
100 Kč  •  28. 9. 2023 5:47
Dobrosrdečný dárce
190 Kč  •  28. 9. 2023 2:27
Velkorysý dárce
500 Kč  •  14. 9. 2023 15:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat