Vše to začalo v únoru roku 2022, kdy jsme jsme navštívili veterinární zařízení, kam chodím se svým Yorkshirem. Veterinář po vyšetření uspěl k tomu, že Elza má jen alergii, na kterou nám nasadil kapky, které jsme si dávkoval dle rady veterináře. Zdravotní stav se po 2 týdnech výrazně zlepšil, ale zašedlá očka se zhoršila a Elza trpěla bolestmi. Další návštěvou Elzin veterinář zjistil dle testů, že má Glaukom, což je vysoký nitrooční tlak.
Tím tlakem si představme migrénu, kterou Elza měla 24/7 až do doby, kdy nám dali několik různých kapek a mastiček, které jsem Elze aplikoval vždy a včas. Stav se zlepšil a Elza už neměla bolesti jen mi začala narážet do věcí a nábytku doma, tak jsem vyrazil znovu na veterinu, kde mi bylo řečeno, že to tak bývá a pes časem přijde o zrak pokud se neprovedou vyšetření, které nám vyřadí určité nemoci (nádor). Návštěvy na veterině jsme byli každý týden, abychom udrželi normální tlak v očích, což se nám nepodařilo. Bylo nám nabídnuto MRI i ČT vyšetření, které by odhalilo jasnou příčinu a možnosti léčby. Bohužel jsem tato vyšetření přijmout nemohl, protože jsem na to finančně dostatečně neměl a nemám. Elze stále aplikují kapky Timolol, které ji trochu její nitrooční tlak snižují. V 08/2023 ji byla zjištěna snížena funkce štítný žlázy, kterou jsme podchytili včas a má na to nasazenou medikaci. Ještě do nedávná jsem studoval, a tak mi finančně s veterinou pomáhaly rodiče, kteří jsou v invalidním důchodu a už tak nemají dostatek na zajištění životních potřeb a proto tímto žádám tuto sbírku, abych Elzu zachránil a nepřistoupil na čin, kterého se nejvíce bojím a obávám.
