Představení sbírky
Dubínek je jedenáctiletý americký kokršpaněl, který vždycky miloval dlouhé procházky, házení klacíků a společnost své paničky.
Je to veselý, oddaný parťák – ale poslední týdny bojuje s vážnými zdravotními problémy.
Začalo to nenápadně – svěděním krku, které se rozvinulo v bolestivé záněty tlapek a brady. Následně se Dubínkovi zvětšily mízní uzliny, a veterinární lékaři vyslovili podezření na lymfom, tedy nádorové onemocnění mízní tkáně a zároveň je podezření na kožní lymfom.
Dubínek už absolvoval náročnou sérii vyšetření včetně rentgenu, sonografie, biochemie krve a průtokové cytometrie, která však nepřinesla jednoznačný závěr. Onkolog doporučil chirurgické odebrání uzliny a její odeslání na histopatologické vyšetření do Itálie, které jedině může potvrdit, zda se o lymfom skutečně jedná a v jakém je stadiu.
Bez tohoto kroku se nelze posunout dál a nasadit cílenou léčbu.
Panička už do dosavadní diagnostiky investovala přes 20 000 Kč, a teď potřebuje pomoc, aby mohl Dubínek projít tímto klíčovým krokem. 🐾
Komu pomůžeme?
Pomůžeme Dubínkovi – staršímu, ale stále vitálnímu a láskyplnému psímu klukovi, který i přes bolest běhá, mazlí se a rozdává radost.
Pomůžeme i jeho paničce, která s ním prošla už mnoha vyšetřeními a zoufale se snaží zjistit, co se s jejím parťákem děje.
Dubínek má nyní viditelné otoky tlapek, zarudlé meziprstí a bolavou bradu, výrazně zvětšené povrchové uzliny a hraniční nález na dvou uzlinách v dutině břišní, které zřejmě souvisí s hlubším problémem v organismu.
Zaslouží si vědět, proti čemu stojí — a šanci bojovat. 💚









