Naši babičku Věrku a dědu Bernda letos opět zasáhla povodeň, která jim vzala vše, co měli. Stejně jako v roce 1997. Tehdy po povodni museli celý dům vybavit znovu od základů, s láskou vybírali kachličky do koupelny, opravovali, a znovu si tvořili domov. Nyní, více než 25 let poté, jsou bohužel ve stejné situaci. Přes 75 let staří, čelí dalšímu neuvěřitelně těžkému úkolu. My, vnoučata Veronika s Jakubem a jejich rodinami, chceme touto sbírkou pomoci našim prarodičům překonat tuto těžkou situaci a alespoň částečně (kromě fyzické práce na úklidu) jim pomoci s obnovou toho, co jim bylo znovu vzato.
Dům mají pojištěný, přesto jim to nepokryje veškeré náklady.












