Když se Eliška narodila, nic nenasvědčovalo tomu, že by ji v životě čekaly zdravotní potíže. Všechno se zdálo být v pořádku. Ve dvou letech ale přišel zlom – Eliška přestala komunikovat, nereagovala na oslovení ani na své jméno a ztratila i schopnost sama se najíst. Dnes má časté záchvaty a výlevy agrese, které jsou pro ni velmi náročné. Stále nosí plenky a každé jídlo jí musí maminka pečlivě připravit tak, aby ho dokázala sníst (domácí stravu bohužel vůbec nepřijímá, musí se jí kupovat maso-zeleninové příkrmy 12+). Eliška ráda tráví čas venku, ale nedokáže ujít delší vzdálenosti, proto využívá kočárek, který jí už začíná být malý.
Absolvovaly jsme už týdenní pobyt v Thomayerově nemocnici, kde Eliška podstoupila řadu vyšetření a specializovanou péči. Po náročných vyšetřeních jí byly doporučeny terapie a rehabilitace, které jsou bohužel finančně velmi nákladné a pojišťovna je nehradí. Eliška proto potřebuje pomoc, aby měla šanci na lepší život a naději, že se její stav může zlepšit.
S Eliškou navštěvujeme neurologii, dětskou psycholožku a zároveň k nám dojíždí raná péče.
