Milí přátelé,
dnes se na vás obracím se srdcem plným naděje a s prosbou o pomoc pro našeho statečného pejska Badyho. Momentálně procházíme společně těžkým obdobím plným nejistoty a obav. Bady, náš věrný a milovaný belgický ovčák malinois, se náhle stal obětí neznámého onemocnění, kterému jsme stále na stopě.
Před několika měsíci jsme si poprvé všimli, jak Bady postupně ztrácí chuť k jídlu a začíná zvracet. Jeho stav se neustále zhoršoval, až jsme se obávali o jeho životní sílu. Prošli jsme s ním dlouhou řadou veterinárních vyšetření, ale bohužel jsme se nedočkali jasných odpovědí.
Při první návštěvě veterináře byl Bady podroben sonografii, poslechu srdce, krevním testům a byly mu podány kortikoidy. Výsledky nebyly jednoznačné, objevila se tekutina v jeho břiše a mírně zvýšený počet bílých krvinek. S vytrvalostí a vírou ve zlepšení jsme se rozhodli vyhledat druhého veterináře, který prováděl další série testů včetně rozdílové krevní analýzy, poslechu a sonografie. I přes veškerou snahu výsledky opět nedopadly tak, jak jsme doufali. A opět nebyla jasná odpověď.
V tuto chvíli se Badyho stav opět zhoršuje. Zvrací a odmítá přijímat potravu, což nás velmi trápí. Snažíme se pomoci mu změnou stravy, přešli jsme z granulí na vývar, maso a vývar se zeleninou. Jeho jídlo je pečlivě rozděleno na menší porce a nabízeno 3 až 4krát denně. Bady sice pije tekutiny normálně, ale je stále línější a často se olizuje. Jeho stav se vrací do stavu, který jsme zažili před několika měsíci, a my se cítíme zoufale. Když je člověk v insolvenci, těžko se hledají finance v řádech tisícovek natož desítek tisíc korun a mne bolí ho vidět trpět.
S láskou a vděčností,
Michal a Bady










