Sbírka ukončena:

Léčba pro Simbu

Vybráno 0 Kč 0 Kč
10 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
0 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Léčba pro Simbu

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Martin Beblavý
Datum přidání
8. 1. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jmenuji se Simba a svůj vstup do života jsem neměl jednoduchý. Narodil jsem se společně se třemi sourozenci. Kočičí máma nás odvrhla u cizích lidí na půdě a tak jsme zůstali odkázaní na pomoc ,kterou jsme si přivolali velkým pláčem.

Našel nás hodný člověk ,ale bohužel dva sourozenci svůj boj o život již prohráli. Zůstali jsme dva. Hodný člověk se nás snažil zahřívat a krmit z lahvičky, ale bráška byl slabší a do rána svůj boj prohrál taky. Zůstal jsem sám. Měl jsem velké štěstí a obrovskou vůli žít.

V Napajedlích v dočasce právě porodila kočička Priya koťátko a přijala již koťátko s ukouslou pacinkou. Dostal jsem se do útulku Dobrých rukou a tam k náhradní mamince Priušce, která mě s láskou přijala. Najednou jsem měl znovu mámu a sourozence. Časem k nám přibyla sestřička Amálka, se kterou jsem byl největší kamarád. Byl jsem zdravé, veselé a hravé koťátko. Svůj život jsem si vybojoval a proto jsem dostal jméno Simba – lví král.
Jak šel čas, vyrostli jsme a začal se nám hledat milující domov. Před Vánocemi se na mě a mou sestřičku Amálku usmálo štěstí a šli jsme společně do nové rodiny, které právě zemřel kocourek. Byli moc smutní a já se sestřičkou jsme jim znovu vyčarovali úsměv na tváři. Netrval ale dlouho.

Začal jsem pospávat a zvětšilo se mi bříško. Moje lidská máma na nic nečekala a jela se mnou okamžitě na veterinu. Potvrdilo se to strašlivé slovo FIP. Máma i já budeme společně bojovat. Léčba je ,ale bohužel nákladná a jelikož moje rodina na tom není finančně zrovna nejlíp, protože absolvovali léčbu kocourka přede mnou, moc Vás prosím o pomoc uhradit mou léčbu. Slibuji, že budu zase bojovat jako lví král. Za jakoukoliv finanční pomoc děkuji. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jelikož léčba FIP je velmi náročná a nezbydou nám finance na další vyšetření, finance z této sbírky budou použity na: opakované vyšetření krve, zaslání PCR testu na diagnostiku onemocnění (toto se bude opakovaně posílat z důvody kontroly zdravotního stavu, cena zaslání na rozbor stojí 1800 Kč), vyšetření sono a další vyšetření u veterináře, dále jsou potřeba léky na podporu jater (550 měsíčně, nutné jsou cca 3 balení), vitamíny a dietní granule.

Jsme seznámení s tím, že to budou dlouhá léčba, ale vzdávat se rozhodně nechceme. Předem děkujeme za každou pomoc.

V případě, že se vybere méně peněz, tak budou použity na částečnou úhradu léčby. Pokud se vybere více peněz, zbytek peněz bude darováno útulku Dobré ruce Zlín, ze kterého jsme si kocoura Simbu se svou sestřičkou Amálkou vzali a chtěli jim poskytnout nový domov.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat