👵 "Naší mamince je 75 let. Vyrůstala v dětském domově a do Křepic u Hustopeč se přestěhovala před více než 50 lety za naším tátou. Celý život žili skromně, domek postavili vlastníma rukama, se sousedskou výpomocí. Zažili tu všechny radosti a strasti venkovského života: Vychovali nás, jejich tři děti, pečovali o zestárlou babičku, po práci se setkávali s přáteli, vypomáhali s vnoučaty. Když táta před 10 lety bojoval s leukémií, maminka ho doprovázela až do konce, i když sama na tom nebyla zdravotně nejlíp."
💧"Tak jako na mamince, i na jejím domku už se podepsal věk, proto jsme se loni museli pustit do větších oprav. Je to složité, když sem za maminkou dojíždíme ze vzdálenějších krajů, sama si s tím už neporadí. Aby toho nebylo málo, zaskočily nás letošní vytrvalé deště, které maminčin domek ve velmi krátkém čase promáčely a zatížily nadměrným množstvím vody a nečekaně se v něm sesunula stropní klenba ve sklepě. Na jeho sanaci teď závisí dokončení rekonstrukce domku a s blížící se zimou mamince hrozí okamžité vystěhování z jejího domova. Nestabilita sklepní klenby navíc ohrožuje statiku a život obyvatel sousedního domu, maminka má tak ze zákona povinnost situaci neodkladně vyřešit bez ohledu na její finanční situaci. I když se Křepicím ničivé povodně vyhnuly, přívalový déšť dostal naši maminku do pořádně zamotané situace a sami už nevíme, jak z ní ven. Sklep je součástí přístavby, která nebyla pojištěná a všechny naše rezervy vyčerpala probíhající rekonstrukce. Domek plný vzpomínek na všechno, co tu s tátou prožili, bychom si kvůli mamince přáli udržet v rodině."
❤ "V této těžké době, kdy každý se svými problémy dělá, co může, nás ani nenapadlo hledat podporu jinde než mezi sebou v rodině. Neumíme ani slovy vyjádřit naši vděčnost a úlevu, pokud se skutečně najdou lidé, kterým naše situace nebude lhostejná a třeba jen malou částkou přispějí mamince na odstranění následků této havárie. Z celého srdce všem předem děkujeme za pomoc s obnovením domova, jaký se naše maminka celý život snažila vytvořit, i když to jako dítě sama nezažila: místo, kam se člověk rád vrací prožít obyčejné chvíle klidu a útěchy se svými blízkými."
