Pomoc pro Lukáška a Tomáška, kteří náhle přišli o maminku

Vybráno 0 Kč 596 457 Kč
od 620 dárců
34 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tereza Trojan Fikejzlová
Datum přidání
3. 5. 2024
Poslední aktualita

21. 5. 2024 17:21

Poděkování

Milí podporovatelé sbírky pro Lukáška a Tomáška,

do ukončení sbírky zbývá 41dní a my s pokorou sledujeme, jak se naše komunita spojila a podpořila ty, kteří procházejí tak bolestným obdobím. Vaše důvěra a solidarita jsou pro nás obrovskou oporou a hnacím motorem.

Děkujeme Vám nejen za Vaše finanční dary, ale také za to, že příběh sdílíte, což nám umožnilo získat více, než 500 (!!!) dárců…

Bez Ivetky život chlapců už nikdy nebude stejný, ale díky Vaší POMOCI jsme na dobré cestě poskytnout chlapcům finanční jistotu v mnoha jejich potřebách…

Tento týden se taťka chystá na první informační schůzku rodičů prvňáčků, tak Vám brzy napíšeme, jak se na školu bez maminky připravujeme, z čeho máme obavy a kde všude čerpáme informace, jak nejlépe to vše zvládnout… ( díky ,,Cesta domů,, za Vaše brožury, rozhovory a tiskoviny)!

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Ráda bych touto cestou pomohla našemu kamarádovi Jardovi a jeho synům Lukáškovi (7) a Tomáškovi (3), po ztrátě jejich milované maminky a partnerky Ivetky.

Nepíše se mi to lehce…. Toto období je i pro mě neuvěřitelně bolestné. Zemřela moje nejlepší kamarádka, která pro  mě byla jako sestra. Stačil nám jen pohled a věděly jsme, co si ta druhá myslí. Sama se peru s bolestí, která slovy nejde popsat…

Nikdy nezapomenu na den 7. 4. 2024, kdy jsem se probudila a na telefonu mě čekala SMSka:

 „…., Ivetku odvezla záchranka, měla nějaký záchvat.“

Ivetky maminka Hanka mě ihned informovala. Věděla, jaké jsme kamarádky a zároveň i sousedky.

Bylo to všechno strašně rychlé. Ivetce bylo diagnostikováno masivní krvácení do mozku. Ještě ten den podstoupila operaci hlavy. Přes veškerou snahu záchranářů a zdravotníků v nemocnici nám bylo sděleno, že bohužel výsledky nejsou dobré a máme se připravit na nejhorší…

V tu chvíli jsem si hned vzpomněla na kluky, oni maminku přece potřebují… Tohle není možné, to se nemělo stát! 

Ivetka byla mladá a zdravá žena, které náhle prasklo v hlavě aneurysma, o kterém nikdo nevěděl…

10. 4. 2024 nás naše milovaná Ivetka navždy opustila a v našich srdcích zůstala velká díra a mnoho otázek…

Proč právě ona?? Proč maminka dvou malých kluků…?

Pro nás byla, a hlavně už navždy bude, superhrdinka, protože i když už tu s námi není, dostala možnost zachránit mnoho dalších životů. Stala se dárkyní orgánů.

Ivetka, dobrovolná hasička, byla pro své kluky vzorem a máma s velkým „M“.

Svoji rodinu milovala tělem i duší. Jedním z posledních společných zážitků byl trénink dobrovolných hasičů, jehož byla Ivetka dlouholetou členkou. Svoji lásku k tomuto sportu předala i Lukáškovi a Tomáškovi.

Společně s babičkou, která s nimi bydlí a sama se potýká se zdravotními problémy (roztroušená skleróza), se staraly o chod domácnosti a péči o kluky.

Rekonstrukci domu a těžkou práci zastal tatínek chlapců. Babička je jim oporou, dělá vše, co je v jejích silách, ale roztroušená skleróza je limitující… Bohužel i obyčejná „rýmička ze školky“ nebo stres může nemoc zhoršit….

Je pro nás hrozné, když si představíme, jaké životní milníky mají kluci před sebou a láme nám srdce, když víme, že Ivetka u toho nebude…. Maminku klukům nikdo nenahradí, a i proto Jarda teď musí zastat všechny rodičovské role a být pro kluky tatínkem i maminkou zároveň….

…zvládnout naštípat dříví, aby kluci měli doma teplo, vzápětí sekerku odložit, nachystat kluky ke spánku, do školky, postarat se o čisté oblečení, zařídit pomůcky do první třídy…. Od září bude Lukášek prvňáček, do školních povinností vykročí bez maminky a pro tatínka tak přibude další nelehká výzva…

Komu pomůžeme?

Každý Váš finanční dar, ať už malý nebo velký, bude mít obrovský význam pro rodinu, pro ,,3 kluky“ bez mamky a partnerky. Pomůže překonat těžké období, kterým nyní procházejí, a která je ještě čekají…. 

Jelikož teď mají jen jeden příjem ze kterého se bude platit hypotéka domu, energie, chod domácnosti nebo nečekané výdaje, rádi bychom pro kluky zajistili finanční jistotu po dobu dětství a studií.

Mrzelo by nás, pokud by se stalo, že nemohou jet třeba na školu v přírodě, lyžařský výcvik či jít na zájmový kroužek, protože na to tatínek nebude mít dost financí. Věříme, že i babičce se uleví, pokud bude vědět, že jsou kluci zaopatření a nic jim neschází.

Toto léto mělo Ivetčinu rodinu čekat splněné přání. Měli v plánu jet poprvé s chlapci za ,,pořádným sluníčkem“ k moři (i proto, aby se Tomáškovi, který je alergik, dobře dýchalo). První dovolená v Polsku u Baltu jim celá propršela a Ivetka tolik milovala slunce… Nyní je však otázkou, zda na moře zbydou finance… Změna prostředí a splněné přání by jim nyní jistě pomohly jak psychicky, tak i fyzicky.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Ztrátu milující maminky, partnerky a dcery sbírka nahradit nemůže, ale může pomoci odlehčit finanční zátěž rodiny.

Naším záměrem je finanční jistota pro budoucnost kluků (nyní hrazení akutní psychologické péče po ztrátě maminky, financování školky, školy a dalšího navazujícího studia, pomůcky pro vzdělávání, logopedie, kroužky, nepředvídatelné výdaje domácnosti, možnost případného doplacení hypotéky, pojistky kluků apod.).

Vše, co budou nyní i do budoucna kluci potřebovat pro svůj rozvoj a ze dvou platů by jim to jejich rodiče mohli dopřát, kdyby Ivetka nezemřela…. 

Vaše podpora je pro nás nedocenitelná. Ze srdce Vám děkujeme za Vaši štědrost a solidaritu v těchto těžkých časech. I ,,pouhé“ sdílení našeho příběhu má pro nás velkou cenu.

S vděčností,

Tereza Trojan Fikejzlová a kamarádi

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

21. 5. 2024 17:21

Poděkování

Milí podporovatelé sbírky pro Lukáška a Tomáška,

do ukončení sbírky zbývá 41dní a my s pokorou sledujeme, jak se naše komunita spojila a podpořila ty, kteří procházejí tak bolestným obdobím. Vaše důvěra a solidarita jsou pro nás obrovskou oporou a hnacím motorem.

Děkujeme Vám nejen za Vaše finanční dary, ale také za to, že příběh sdílíte, což nám umožnilo získat více, než 500 (!!!) dárců…

Bez Ivetky život chlapců už nikdy nebude stejný, ale díky Vaší POMOCI jsme na dobré cestě poskytnout chlapcům finanční jistotu v mnoha jejich potřebách…

Tento týden se taťka chystá na první informační schůzku rodičů prvňáčků, tak Vám brzy napíšeme, jak se na školu bez maminky připravujeme, z čeho máme obavy a kde všude čerpáme informace, jak nejlépe to vše zvládnout… ( díky ,,Cesta domů,, za Vaše brožury, rozhovory a tiskoviny)!

12. 5. 2024 8:21

Den maminek

Dobrý den,
uplynulo již devět dní od spuštění naší sbírky… Za tak krátký čas se vybrala obdivuhodná částka. VŠEM dárcům patří VELIKÉ poděkování…!


V pátek (10. 5.) to byl měsíc od chvíle, kdy Ivetka zemřela. Všichni se rodině snažíme pomáhat, jak jen je to možné… Sami se při tom pereme s velikou bolestí a steskem…

Dnes je svátek maminek. Kluci nemají komu dát kytičku, Ivetka neobejme svoji mamku… A aby těch bolestných momentů, které nás v brzké době čakají, nebylo málo, tak Tomášek co nevidět oslaví své čtvrté narozeniny… Bez maminky…

…tím chci říci, že ne vše je samozřejmé, ne vše se znovu za rok zopakuje… Užívejte si proto dnešní den maminek ,, o kapičku více,,… i za ty, kteří dnes slavit nemohou…

Děkujeme za všechny Vaše povzbudivé zprávy, které nám chodí… Děkujeme, že na kluky a jejich rodinu myslíte a posíláte jim sílu… Děkujeme za Vaše sdílení, za všechny finanční dary.

DĚKUJEME VÁM ZA POMOC

9. 5. 2024 18:59

Psychoterapie

Chlapci nyní pravidelně docházejí na psychoterapeutická sezení, která jak doufáme, jim pomohou lépe se vyrovnat se smrtí maminky. Mají individuální péči, jelikož vnímání smrti se ve třech a sedmi letech velmi liší. Rodina a blízcí dostávají informace, jak s chlapci o smrti vhodně komunikovat, jak jim být tu nejlepší možnou oporou…

Tato péče bude v budoucnu hrazena z Vašich darů…

Děkujeme!

6. 5. 2024 16:44

Poděkování zdravotníkům ♡

Dobrý den,

rádi bychom touto cestou poděkovali všem zdravotníkům, kteří se snažili zachránit Ivetce život a pečovali o ni.

Jmenovitě je to Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje, kteří přijeli téměř okamžitě, dále lékaři, sestřičky, zdravotnický i nezdravotnický personál a krizoví interventi nemocnice Pardubice a Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Děkujeme za Vaši péči, ochotu a vlídný přístup k Ivetce, rodině a přátelům…

Velmi si Vaší práce vážíme…

4. 5. 2024 11:00

Poděkování dárcům

Milí dárci, podporovatele a přátele, rádi bychom zde poděkovali Doniu za možnost uveřejnění sbírky a jejich týmů za ochotu při spouštěni sbírky… Děkujeme Vám všem za finanční dary, za sdílení a milé zprávy, které dostáváme. Nesmírně si jakékoli formy opory od Vás vážíme a velmi nás dojímá Vaše snaha pomoci.....Na tohle jsou slova přiliš krátká, ale DĚKUJEME!! 🍀🍀🍀

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
200 Kč  •  26. 5. 2024 21:50
Štědrý dárce
600 Kč  •  26. 5. 2024 16:06
Laskavý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2024 14:41
DobroDárce
4 000 Kč  •  25. 5. 2024 22:54
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  25. 5. 2024 15:32
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  25. 5. 2024 14:00
Velkorysý dárce
200 Kč  •  25. 5. 2024 13:52
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  25. 5. 2024 13:17
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  24. 5. 2024 20:38
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  24. 5. 2024 19:59
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  24. 5. 2024 15:49
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  24. 5. 2024 13:17
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  24. 5. 2024 13:04
DobroDárce
300 Kč  •  24. 5. 2024 11:21
Milý dárce
300 Kč  •  24. 5. 2024 10:56
DobroDárce
150 Kč  •  24. 5. 2024 10:49
Milý dárce
1 000 Kč  •  24. 5. 2024 10:47
DobroDárce
1 000 Kč  •  24. 5. 2024 10:43
Dárce, který je pro každou dobrost
25 Kč  •  24. 5. 2024 10:43
Laskavý dárce
300 Kč  •  24. 5. 2024 10:36
Velkorysý dárce
200 Kč  •  24. 5. 2024 10:07
Velkorysý dárce
600 Kč  •  24. 5. 2024 10:04
Milý dárce
1 000 Kč  •  22. 5. 2024 14:01

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Erik J.
1 000 Kč  •  3. 5. 2024 20:23
Držte se!!
Jiří P.
1 000 Kč  •  7. 5. 2024 17:13
Držte se kluci 🥺,budete potřebovat podporu a to teď bude nejvíc.
Kristýna B.
300 Kč  •  4. 5. 2024 21:03
Jako mámu dvou malých dětí mě osud rodiny hodně zasáhl. Přeju celé rodině, především tatínkovi, hodně sil. Jsme s vámi v našich myšlenkách.
J.
1 000 Kč  •  5. 5. 2024 15:35
Držte se ♥️
Michal A.
2 000 Kč  •  4. 5. 2024 14:04
Aubusovi
M+J ♥.
3 000 Kč  •  4. 5. 2024 8:39
M+J ♥️
Jana
500 Kč  •  4. 5. 2024 9:28
Myslim na vas ❤️
Jan Jiranek
1 000 Kč  •  3. 5. 2024 21:36
Hodně sil a statečnosti.

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat