Petr nikdy nekouřil, nepil, nebral drogy, nikomu neublížil. Je to čistá duše, na kterou málokde narazíte. Z rodné Moravy se přestěhoval do Prahy, měl bydlení, slušnou práci a dobře nakročeno.....pouze měl opravdu velkou smůlu. Schizofrenie se mu projevila po třicítce a trvalo cca 13 let, než mu někdo podal pomocnou ruku. Počátek se datuje k 21. 5. 2019, kdy mu onen FB příspěvek změnil život. Od té doby jeho příběh můžete sledovat na FB stránkách pod organizací Mezičas. Celý příběh má svoje světlé i stinné chvíle, někdy na tom byl Peťa líp, někdy hůř. Vygradovalo to o Vánocích 2022, kdy Peťa onemocněl na nohy o které málem přišel, nicméně konečně se dostal do nemocnice (Psychiatrická nemocnice Brno), tam se během 3 měsíců zdravotně i psychicky posunul o míle daleko a od té doby na tom je nejlépe, co kdy byl. Medikuje, má zázemí na azylovém domě a plán sociálního bydlení na další léta. Pomáhá mu především p. Ráž z organizace Práh a také stále ještě já – Jakub, který s ním prošel poslední 4 léta. Jedna z mých posledních hlavních misí je zajistit to, aby Petrovi stát vyplácel Invalidní důchod, který má již přiznaný, nicméně, aby mu stát začal peníze vyplácet, potřebuje dohradit pojistné. Na Invalidní důchod měl mít nárok takřka od začátku jeho potíží. Bohužel neexistovala žádná síla, která by ho celým tímto procesem provedla. Místo toho se musel spolehnout na to, že ve městě potká jednoho ze svých známých, který mu přispěje 50 kaček na noclehárnu, jinak spal venku, nežebral…Pravidelný příjem mu tedy velmi usnadní fungování a vyloučí to, že by se ještě někdy do takové situace dostal.