Mé jméno je Nicolka a brzy mi bude 5 let. Jsem překrásná, velmi společenská holčička, ráda si povídám, i když mé řeči málokdo rozumí. Jsem přátelská, miluji kolem sebe kamarády a ráda chodím do školky, protože je tam veselo. Někdy mám problém dorozumět se s okolím, neumím vysvětlit, co mě trápí a bolí. Vadí mi hluk a nečekané situace, reaguji pak zlostí na všechny kolem sebe i na sebe samou. Dospělí mým problémům říkají Autismus. Jedná se o pervazivní neurovývojovou poruchu, kterou provází řada těžkostí. Pomocí této sbírky chce moje maminka s tatínkem vybrat penízky na komplexní diagnostický pobyt, který proběhne na klinice Logo v Brně. Chtějí zjistit, jak na tom jsem a jak mají postupovat dál, aby mi ulehčili život v tom našem hlučném světě, který mně rozčiluje. Dobrá znalost mého zdravotního stavu je důležitá pro můj další rozvoj a výchovu, ale já mám hrůzu z doktorů a děsím se jakéhokoliv vyšetření. Je naděje, že na specializovaném pracovišti budu mít všechna potřebná vyšetření a diagnostiku provedenou najednou a budou se mi věnovat odborníci, kteří budou chápat mé pocity a brát ohled na moji náladu.
Za každou, i malou pomoc Vám ze srdíčka děkuji.
