Pomocníci do kuchyně na zálesácký tábor

Vybráno 0 Kč 19 000 Kč
22 000 Kč
47 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Renáta Janková
Datum přidání
6. 6. 2024
Poslední aktualita

9. 6. 2024 11:08

PODĚKOVÁNÍ

Naši milí dárci,

je neuvěřitelné, že se během tří dnů od spuštění sbírky podařilo vybrat víc jak 50% cílové částky. A to jenom díky Vám a Vaší štědrosti. Děkujeme a Vašich darů si moc vážíme. V tuto chvíli již máme zajištěny prostředky na zakoupení pasivního mobilního chlazení na uchování potravin a díky němu budeme moci dětem na táboře zajistit pestřejší stravování. Ještě jednou moc díky za Vaši štědrost, laskavost, dobrost, dobrosrdečnost…. 😊 Renča

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Vážení přátelé, kamarádi, i vy všichni ostatní, kteří jste nakoukli do této sbírky,

     jmenuji se Renáta a na podzim roku 2023 jsem se ocitla v partě fajn lidí, kterým není lhostejné, jak naše děti tráví svůj volný čas a již od roku 2012 jim v Zálesáku – středisku Čáslav předávají znalosti a zkušenosti, které sami získali od svých zálesáckých průvodců.

    Jsou opravdu všestranní a nevěnují se pouze svým členům, ale i ostatním. Pokud by Vás zajímalo, co všechno realizují, tak můžete kouknout na jejich webovky, kde jsou všechny akce zaznamenány https://caslav.zalesak.org  V kronice jsou akce letošní i z let předchozích.

     Já jsem měla možnost zúčastnit se:

– pravidelně každý sudý pátek hraní deskových her a turnajů v ping-pongu

stopování daňků, které jsme opravdu viděli a jako bonus jsme se naučili „zálesáckou prasárničku“ – vynikající zákusek z listového těsta upečený na klacku na ohni (fakt mňamka)

adventure týmového závodu Camel Trophy (zálesácký týmový autozávod v okolí Čáslavi), kde jsem zjistila, že v luštění šifer a hledání checkpointů jsem fakt úplný zálesácký kojenec 😊 Mně ale jen tak něco nezaskočí, takže jsem se pustila do samostudia morseovy abecedy a zkoumání tajů všech možných šifer a úkolů a věřím, že v příštím závodu mne jen tak něco nepřekvapí (pojďte to zkusit taky)

pálení čarodejnic, které se konalo v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi. Děti a dospělí připravili pro návštěvníky nejenom hranici, ale i samotnou čarodejnici, která na té hranici skončila svoji pozemskou pouť. Kdo z účastníků čarodejnického reje měl zájem, mohl se zúčastnit orientačního závodu, střelby z luku a také si mohl prakticky vyzkoušet znalosti ze zdravovědy a ošetření zraněného. Děti ze Zálesáku dostaly příležitost hranici slavnostně zapálit.

brigády na tábořišti, kde jsme připravovali prostory pro letní tábor a já dostala novou funkci …. byla jsem pasována na zálesáckou kuchařku a vyzkoušela si jaké to je, uvařit oběd v kotlíku ….. no, mouchy to mé vaření ještě mělo, ale jak se říká „Žádný učený z nebe nespadl a opakování je matka moudrosti“.  Příležitost k naplnění těchto dvou rčení získám na letním táboře, kde budu moci své zálesácké kuchařské umění pilovat k dokonalosti.

Každoročním vrcholem zálesáckého roku je letní tábor. Ten letošní se uskuteční v nedotčené přírodě na krásné louce obklopené lesy a rybníkem. Děti, které se tábora zúčastní, si budou moci ten čas užít sami se sebou bez mobilů a ostatních vymožeností dnešní doby. Budou si moci porovnat své vlastní výkony s ostatními, zažijí spoustu dobrodružství, naučí se základní dovednosti pro přežití v přírodě, vyzkouší si i náročné disciplíny a budou posunovat své limity pod dohledem a s pomocí zkušených instruktorů tak, aby se dokázali poprat se životem, který na ně čeká všude kolem.  

No a já bych měla být součástí kuchařského týmu a naplnit jim bříška, aby na všechno to učení, hry a zkoumání svých limitů měly energii.

Při bližším prozkoumání místa, kde se bude nacházet kuchyně, jsem zjistila, že tam není ani žádná elektrická zásuvka, ani kuchyňská linka s vestavěnou troubou a indukční deskou a široko daleko nebylo vidu ani slechu po žádné lednici …. No potěš kalhoty …… v hlavě se mi rojí tisíc otázek, jak se to všechno dá zvládnout a jídlo připravit …. Byla jsem ale ubezpečena, že to možné je a že se to daří každý rok 😊

Nemám důvod nevěřit, přesto si myslím, že by nám pár kuchyňských pomocníků při vaření a péči o hladové krky pomohlo.  

Komu pomůžeme?

Zálesáku – středisku Čáslav, který je jedním ze středisek spolku ZÁLESÁK – svaz pro pobyt v přírodě, členské organizace České rady dětí a mládeže a Sdružení sportovních svazů České republiky.

     Středisko Čáslav bylo založeno v roce 2012 a náčelníkem střediska je Jenda Šafránek - dlouholetý náčelník oddílů v brněnském středisku.

     Zálesák – svaz pro pobyt v přírodě je občanské sdružení zaměřené na práci s dětmi a mladistvými, na jejich výchovu v přírodě s jejím citlivým využíváním k různorodým a všestranným sportovním aktivitám.

     Hlavním cílem Zálesáka je vytrhnout mladé z šedivé všednosti nudy a nabídnout rozmanité a všestranné aktivity, hry, netradiční sporty, soutěže či výcvikové programy, které ve svém důsledku nevedou pouze k „zabití“ volného času, ale hlavně formou zážitkové pedagogiky a ekologické výchovy k všestrannému rozvoji osobnosti, lidských postojů, rozšiřování dovedností a znalostí jak o přírodě, tak současném světě.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na zakoupení pomocníků do táborové kuchyně, a to konkrétně:

pasivního mobilního chlazení na uchování potravin,

lorny na přípravu masa i nemasových pokrmů na ohni

     Pokud by Vaše finanční příspěvky překročily cílovou částku této sbírky, budou peníze využity jako příspěvek na doplacení táborového stanu SAHARA XXL, který je na táboře využíván, případně na dokoupení (obměnu) drobného kuchyňského náčiní.  

Pokud by se cílovou částku vybrat nepodařilo, budou peníze použity na pořízení alespoň jednoho ze dvou výše uvedených pomocníků, případně (obnovu) vybavení do táborové kuchyně, nebo částečnou úhradu táborového stanu SAHARA.

Zálesák – středisko Čáslav je neziskovka, která hospodaří s prostředky, které získá od svých členů, domovské organizace a z dotací a grantů. V tuto chvíli žádné „přebytečné“ prostředky na zakoupení pomocníků do kuchyně k dispozici nemá, proto jsem se rozhodla, že vám o Zálesáku napíšu a požádám o finanční podporu.

Pokud Vás jejich práce a činnost oslovila a chtěli byste je podpořit, budeme rádi, když tak učiníte prostřednictvím této sbírky.

Vážíme si každé koruny, kterou jste ochotni ze svých peněženek (nebo debetních karet) poskytnout a za příspěvky Vám moc děkujeme 😊

A pokud Vás mé vyprávění zaujalo natolik, že byste se chtěli stát součástí této fajn party dětí a dospělých, tak budeme rádi, když se k nám přidáte.

Více informací najdete na webových stránkách: https://caslav.zalesak.org/

Renča

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

9. 6. 2024 11:08

PODĚKOVÁNÍ

Naši milí dárci,

je neuvěřitelné, že se během tří dnů od spuštění sbírky podařilo vybrat víc jak 50% cílové částky. A to jenom díky Vám a Vaší štědrosti. Děkujeme a Vašich darů si moc vážíme. V tuto chvíli již máme zajištěny prostředky na zakoupení pasivního mobilního chlazení na uchování potravin a díky němu budeme moci dětem na táboře zajistit pestřejší stravování. Ještě jednou moc díky za Vaši štědrost, laskavost, dobrost, dobrosrdečnost…. 😊 Renča

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
2 000 Kč  •  15. 6. 2024 21:38
Velkorysý dárce
600 Kč  •  13. 6. 2024 19:19
Velkorysý dárce
300 Kč  •  13. 6. 2024 18:22
DobroDárce
600 Kč  •  13. 6. 2024 15:55
Milý dárce
1 000 Kč  •  10. 6. 2024 17:40
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  8. 6. 2024 23:08
Milý dárce
1 000 Kč  •  8. 6. 2024 17:53
Štědrý dárce
5 000 Kč  •  8. 6. 2024 16:50
Štědrý dárce
300 Kč  •  7. 6. 2024 19:13
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  7. 6. 2024 18:08
DobroDárce
1 000 Kč  •  7. 6. 2024 13:42
Držím pěsti, ať se Vám peníze podaří vybrat :-)
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  7. 6. 2024 10:02
Štědrý dárce
600 Kč  •  7. 6. 2024 8:40
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  6. 6. 2024 23:26
DobroDárce
200 Kč  •  6. 6. 2024 22:23
Velkorysý dárce
300 Kč  •  6. 6. 2024 19:33
Laskavý dárce
600 Kč  •  6. 6. 2024 19:30
DobroDárce
1 000 Kč  •  6. 6. 2024 16:24
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  6. 6. 2024 15:06
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  6. 6. 2024 13:23

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

DobroDárce
1 000 Kč  •  7. 6. 2024 13:42
Držím pěsti, ať se Vám peníze podaří vybrat :-)
Milý dárce
2 000 Kč  •  15. 6. 2024 21:38
Velkorysý dárce
600 Kč  •  13. 6. 2024 19:19
Velkorysý dárce
300 Kč  •  13. 6. 2024 18:22
DobroDárce
600 Kč  •  13. 6. 2024 15:55
Milý dárce
1 000 Kč  •  10. 6. 2024 17:40
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  8. 6. 2024 23:08
Milý dárce
1 000 Kč  •  8. 6. 2024 17:53

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat