Iceeho jsem se ujala jako malého koťátka. S láskou jsem si slíbila, že mu dám všechno – bezpečný domov, péči a náruč plnou citu. Je to ten nejmazlivější kocourek a od prvního dne naplnil můj domov neuvěřitelnou láskou. Stal se pro mě víc než mazlíčkem – je mojim nejlepším přítelem, členem rodiny.
Proto bylo nesmírně bolestivé sledovat, jak se před několika měsíci začal ztrácet před očima. Přestal jíst i pít, zhubl tak, že byl jen kost a kůže (jako jde videt na prvních fotkách). Každý den jsem s ním docházela na veterinu – dostával infuze, podpůrné léky, ale nic nepomáhalo. Icee musel jíst tekutou stravu pomocí stříkačky, abych do něj dostala nějakou stravu.
Po dnech nejistoty přišla diagnóza: Icee onemocněl FIP – smrtelnou nemocí, která postihuje imunitní systém. A navíc se potvrdila i FeLV – kočičí leukémie, která jeho stav ještě více komplikovala.
Jeho stav se rychle zhoršoval. Měl vodu na plicích, nemohl dýchat, přidaly se neurologické potíže. Ale nevzdal to. Absolvovali jsme náročnou 90denní léčbu, během které se jeho stav zlepšoval – začal znovu dýchat bez obtíží, jíst, hrát si. Doufali jsme, že jsme nad nemocí vyhráli…
Jenže virus přežil v mozkomíšním moku. Před týdny přišly silné záchvaty a další neurologické problémy, kvůli kterým musel být Icee hospitalizován na veterině. Icee znovu bojuje o život – a tentokrát podstupuje léčbu s mnohem vyšší dávkou léků. K tomu potřebuje vitamíny, nákladné podpůrné přípravky a stálou péči, nejen kvůli FIP, ale i kvůli FeLV, která jeho stav komplikuje a potřebuje pravidelne kontroly u veterináře a podpůrnou léčbu.
Icee je bojovník s obrovskou vůlí žít. Už jednou se dokázal vzepřít smrti – a já věřím, že to dokáže znovu.
Prosíme vás o pomoc. Léčba a hospitalizace je finančně velmi náročná a my ji nyní musíme absolvovat podruhé a už na ni nestačíme sami. Pomozte nám dát Iceemu šanci žít – šanci na život plný lásky a štěstí.
Děkujeme s Iceem z celého srdce za každý příspěvek, sdílení i podporu. Znamená to pro mě i pro Iceeho celý svět.