31. 10. 2024 23:48
📆 17. října … po obědě k nám zase přišel pan Rázek a Garmr 🐕🦺 absolvoval další terapii BEMERem 🐾 … byl relativně v klidu a způsobně si k tomu lehl ❤️🩹😇
📆 18. října a odpolední návštěva PhysioDOG 🐾 v Praze … absolvovali jsme nejenom 🔦 MLS laserovou terapii, ale i novou magnetoterapii 🧲 EASY QS Vet … Easy Qs Vet nabízí přednastavené léčebné programy, které operátorovi umožňují přizpůsobit emisní parametry na základě typu zvířete, patologie a klinické fáze. Aplikátory Flexa Vet lze aplikovat na oblast, která je třeba ošetřit, jako na zlomeninu. Zvíře může být také usazeno přes kryt a aplikátory mohou být umístěny pod ním.
📆 20. října … takhle u nás vypadá příprava 🐾🐕🦺 na každodenní domácí ošetření/převaz ❤️🩹🩹🧻 …
📆 23. října jsme absolvovali již 10. cestu 🛣🚙 do Prahy na PhysioDOG 🐾. Máme za sebou 10× ošetření 🔦MLS laserem a 3× 🧲 magnetoterapii …
Je to velmi náročné pro nás všechny … já padám únavou, Garmr přetéká energií (protože je to pro něho velmi dlouhé … ať už to, že je téměř 2 měsíce 🌙 zavřený v kleci, tak ty dlouhé cesty autem 🚘 a pak musí být ještě hodinu v klidu na terapiích … 🤯🤯🤯) … no a pro malého Michaelka je to taky velmi zdlouhavé a nudné 👼🏼👼🏼👼🏼
… i když to na fotkách vypadá, že si v klidu ležíme a relaxujeme, udržet ho bez hnutí půl hodiny sedět a pak druhou půl hodinu ležet není zrovna jednoduché … 🥵🥵🥵
Ale věřím, že jsme na dobré cestě a bojujeme dál … 🐾🍀❤️🩹
📆 25. října a další návštěva Prahy 🚙🛣 … na terapiích 🔦🧲 nám pomáhají i stážistky👩🏼⚕️, které můžou potvrdit, jak „jednoduché“ 😬 je udržet Garmra, ať už při terapiích, nebo při převazu 💪🏼💪🏼💪🏼
Rána se pomaličku zatahuje, snad se nám podaří rozběhnout hojení i na zadní straně předloktí, ale hrudník i přední strana včetně zasaženého bicepsu se hojí krásně 🍀❤️🩹🐾
Zkoušela jsem na ránu dávat krytí 🩹 s aktivním uhlím a stříbrem Actisorb plus … určitě bych ho nezatracovala, ale v tuto chvíli mi asi úplně nevyhovuje 🤔, je suché a k ráně se dost přichytí na okrajích rány, takže při sundávání nezabráním krvácení 🩸, naopak na ráně nijak nedrží a shrnuje se, což je určitě zapříčiněné pohybem, kterému ale u Garmra nejsem schopná zabránit 🐾🐕🦺
📆 29. října to pro změnu po téměř dvou měsících nepřetržitého nošení odprdnul náhubek … a hned na třech místech … 🫣🫣🫣
Dopoledne jsme se byli ukázat na vet, jak se rána hezky hojí a s paní doktorkou jsme se domluvily, že se ve čtvrtek pod narkózou podíváme 🔍 na tu zadní stranu rány a něco s tím provedeme, aby se to začalo takhle hezky hojit i zezadu, kde je kůže stále odchlípnutá …
progres po terapiích na PhysioDOG je za mě opravdu rapidní … 🍀🍀🍀
📆 31. října … Dnešní 🎃 Halloween 👻 jsme si „oslavili“ po svém … s Garmrem 🐾🐕🦺 jsme před polednem nastoupili na naší vet, připraveni k chirurgickému zákroku 🔪
Nejdřív trošku „oblbnout“, abychom mohli zavést kanylu do žíly a nabrat krev 💉 na biochemku 🔬, potom přispat 😴, sundat obvazy 🧻🩹 a zrevidovat ránu, abychom se domluvili, co a jak s ní provést 🤔 … co bylo možné, tak jsme odstranili, ale vzhledem k tomu, že je ta „odchlípnutá“ kůže živá, prokrvená (což je samozřejmě dobře) začala hned poměrně hodně krvácet 🩸🩸🩸, takže jsme odřízli méně, než jsme původně mysleli … po celé délce jsme zadní okraj rány odstříhali cca 3–5mm a uvnitř cca 1–1,5cm jsme to oškrabali do krvava, aby to lépe přirostlo zpět ke svalové tkáni a snad se začalo tak hezky hojit, jako v přední části … ránu jsme ošetřili Anigranen a přiložili silikonové krytí 🩹🧻… potom už byl pacient přemístěn do kotce na dospání 🛌🏼 a dostal kapačku … o pár hodin 🕞 později jsem si ho vyzvedla a jeli jsme domů … bylo vidět, že je bolavej a chvilkama si i poplakal 🤕 … večer dostal léky, injekci s ATB a trošku nabaštit, převázala jsem uvolněné obvazy a teď už v klidu chrní 😇
Moc moc děkuji naším paním doktorkám 🩺 za pochopení, podporu a přístup 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
