Jsme parta chlapů, kterým není jedno co se na světě děje, nedokážeme jen tak stát a dívat se na lidské neštěstí a proto jsme při první možnosti společně s food truckem Medychef vyrazili na ukrajinské hranice a začali vařit pro uprchlíky, kteří prchají před válkou a všechny dobrovolníky, kterých si neskutečně vážíme..Skočili jsme do toho naplno, posbírali podporu rodin, přátel a kamarádů a vyrazili! Investovali jsme do této akce spoustu prostředků nejen našich, ale také lidí, kteří nás podporují. Bez nich by to nešlo..
Těžko se nám o tom všem, co na hranici zažijete píše..na jedné straně vidíte nešťastné a rozdělené rodiny, které mnohokrát opouští to jediné co v životě mají. Střetnete se tváří v tvář s plačícím dítětem, které za čárou nechává svého tátu..Ano tohle všechno tam můžete zažít, bohužel..nedokázali jsme si představit, jak silné emoce to můžou být..na straně druhé, potkáte neskutečný počet statečných a odhodlaných lidí, kteří jsou ochotni vyměnit svoji komfortní zónu za to, aby pomohli ostatním..To je fantastické! Už teď nás mrzí, že se s nimi patrně již nikdy nepotkáme, protože jsou opravdu skvělí a víme, že na ně nikdy nezapomeneme🖤
První vlna solidarity již pomalu upadá a my si plně uvědomujeme, že pomoc která musí přijít bude daleko důležitější než kdykoliv před tím. Lidé kteří opouští své domovy již patrně nemají vůbec nic a cesta za novým život bude pro ně velice nesnadná.
Chceme zůstat, chceme pomáhat, ale sami to již nezvládneme. Proto vás prosíme, pojďme společně dokázat, že jsme daleko lepší, než si myslíme..
Pojďme do toho společně, toto je #pomocbezpodminky 🖤
Napsali o nás:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/valka-na-ukrajine-slovensko-humanitarni-pomoc_2203122157_vtk
reportovali o nás na CNN Prima news, Nova TV, Česká Televize a další…









