Belinka je huňatá bielo-mourovatá kočička s ťažkým osudom.
Najprv žila v rodine, kde jedla len to najlacnejšie jedlo, bili ju, deti ju naťahovali a taktiež na nej množili. Zo strachu si svoje mačiatka prilahla.
Belinku z tejto rodiny odobralo depozitum v zúboženom stave. Bola velmi zablešená a stihli ju len vykastrovať. Ďalej si ju prevzala iná rodina, ktorá ju zbavila bĺch, vymaznala a vzala na veterinu na kontrolu bruška, pretože ho mala nafúknuté. Výsledok-orgány sú v poriadku.
Vysvitlo však, že sa neznesie s inými zvieratami, preto Belinke hľadali nový domov ako jedináčikovi. Bolo povedané, že je zdravá a návštevu veterinára mala nedávno za sebou a nie je potreba s ňou nikam chodiť.
Vzali sme si teda mačičku, o ktorej bolo tvrdené, že má dva roky je úplne zdravá a bez problémov.
Šťastie trvalo pár mesiacov, potom sme Beli chceli vziať na veterinu kvôli čipu (podmienka poisťovne). Viem koľko veterina stojí a viem, že v prípade vážnejšej choroby v jej starobe si to nebudeme môcť dovoliť. Chceli sme byť zodpovední, ale bohužiaľ, prišli sme neskoro.
Predostreli nám diagnózy, opísané vyššie. Nie je možné ju poistiť – nie je zdravá, hradiť to musíme my. Dokonca nemá 2 roky ako nám bolo povedané ale možno aj 6.
Napriek tomu ju veľmi ľúbim a chcem aby mohla žiť ešte mnoho rokov, zaslúži si to.
