21. 10. 2024 17:55
Děkuji všem za podporu a za všechny finanční příspěvky, které jste mi poskytli. Moc si toho vážím! Špagetku, která si vysloužila jméno podle svých proporcí délka/šířka, nakousla voda a díky Vám ji bude možné zachránit. Co se stihlo za víc než měsíc po povodni? HZS Prostějov dům provizorně stabilizoval, Červeny kříž vyslal dobrovolníky a spolu s přáteli jsme vynosili nepěknou hromadu zničených věcí a bláta, obec provedla zavážku kráteru, který mi zbyl místo pozemku a příjezdové cesty. K domu je znovu přiveden plyn a voda. Proč je právě Vaše pomoc zásadní? Škody na domě a jejich oprava půjdou do částek milion+. Nyní se pracuje na znovuzavedení vody do domu a řeší se možnost zavedení elektřiny. Dále se bude provádět oprava kotle, nákup suchého paliva uhlí/pelety a částečná demolice, kterou sice má hradit Olomoucký kraj, ale postup a jednání kraj – obec – občan – stavební firma vůbec není tak růžová, jak by se mohlo zdát a zatím platilo, že co jsem si sám (s přáteli) neoběhal, to jsem jednoduše neměl. Kdyby se na mě usmálo štěstí, možná by se do zimy mohlo podařit zesílení zbývajících základů betonáží. Samozřejmě musíme zajistit např. štít po demolici proti zatečení srážkové vody a stavební otvory proti promrznutí. A to zdaleka nejsme u budování nového přístavku, projektování ČOV atd atd atd… Mám tu projekt minimálně na rok. Rok, kdy bude dům neobyvatelný, rok mého času, přibývajících šedin a ubývající energie. Proto se na Vás obracím s prosbou o sdílení sbírky, protože i sdílení je velkou pomocí a může udělat ještě větší zázraky. Děkuji. Tom