Jmenuji se David Lang, narodil jsem se 1.května 1980. Bydlím sám v bytě 2+1, kde u mě přebývají mé dcery. Starší, Nikol, má 17 let a studuje praktickou sestru. Mladší má 14let a jmenuje se Dominika a letos ji čeká výběr střední školy. Vystudoval jsem SOU technické v Havířově obor elektrikář.
Tomuto oboru se taťka věnoval i osudný den. 25.října 2022 vyjel na montážní plošině k opravě veřejného osvětlení. Povolil čep ramene, praskl a plošina spadla z 8metrů i s taťkou. Pozdější vyšetřování ukázalo, že někdo chtěl plošinu rozmontovat a ukrást, ale asi je někdo vyrušil. Proto byl čep ramene povolen. Vrtulníkem ho transportovali do FNO, kde ležel 2 měsíce v umělém spánku s mimotělním oběhem na oddělení KARIM. Museli ho oživovat, byl cca 1,5 minuty mimo. Zjistili mu poranění krční a bederní páteře, zlomená pánev, kotník, ramena, lopatky a utržený srdeční sval.
Snad třikrát nad taťkou lékaři lámali hůl, že nepřežije, jelikož měl buď vnitřní krvácení nebo mu začaly selhávat orgány z důvodu utržení srdečního svalu. Poté řekli, že přežije ale že zůstane ochrnutý od krku dolů. Takže je zázrak, že je na tom tak jak na tom je.
Po probuzení byl na FNO ORIM, poté převezen na ARO Havířov. Pak cestoval do Orlové na oddělení NIP a poté oddělení DIOP v Orlové. Když už byl stabilní, začal bojovat sám. Učil se sedět, jíst a pít sám. Bojoval pro své dcery, aby s němi mohl zase vyvádět na zahradě, jezdit na výlety, dělat jim oblíbenou sýrovou omáčku a být tu pro ně jako doposud.
Přišel další přesun do FNO spinální jednotky. Tam započal svůj dlouhý cvičící boj s fyzioterapeutkou a ergoterapeutkou, který pomalu a jistě nese ovoce. 12. června byl převezen do RÚ Hrabyně na rehabilitační spinální jednotku. Zde 4 měsíce intenzivně cvičil. Zvládá jízdu na vozíku. Na WC si dojde o berlích. Každý lékař říká, že je to zázrak, po všem čím si prošel. Není den, kdy by nevěřil, že to zvládne. Jelikož neměl úrazové pojištění a byl živnostník, finančně na tom je špatně.
