Sbírka ukončena:

Sbírka na auto pro Šimona

Vybráno 0 Kč 10 200 Kč
150 000 Kč
 -
12 dárců
Celkem se zapojilo
850 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Sbírka na auto pro Šimona

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jolana Jarkovská
Datum přidání
19. 6. 2023
Poslední aktualita

19. 8. 2023 15:15

Poděkování všem dárcům.

I naše situace si vyžádala pomoc lidí s dobrým srdcem. Všem dárcům děkujeme a vážíme si nesmírně pomoci . Příspěvek bude použit na měsíční splátky,na již zakoupeného vozidla. Děkujeme ❤️

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Auto pro handicapovaného Šimona

Sbírku jsme vytvořili pro Šimona, abychom mohli zakoupit automobil k dopravě do školy, rehabilitací a výletů. 

*Sekundární lezionární epilepsie fokální se zvracením

*Pervazivní vývojová porucha, dětský autismus středně těžká forma

* Dětská mozková obrna -hemiparetická forma -centrální levostranná a progredující zkratem Achillovy šlachy vlevo

*psychomotorická retardace, opožděný vývoj řeči

*Hyperkinetický syndrom

Postižení je trvalé, narušena je oblast sociální interakce, komunikace a orientace. Pervazivní všepronikající porucha se promítá do všech oblastí života. Vzhledem k DMO je Šimon výrazně limitován v pohybové aktivitě. Potřebuje neustálou pomoc, dohled a dozor dospělé pečující osoby. 

Díky péči je maminka nucená omezit své zaměstnání a věnovat se Šimonovi, což velice zasáhne do finančního chodu domácnosti. 

Komu pomůžeme?

Koupí vozidla Šimonovi  pomůžete se dostávat denně do školy , která není v místě jeho bydliště , také do rehabilitační centra, výlety a jiné jeho zájmy. Šimon se narodil ve 33.tt s krvácením do obou mozkových komor, má dětskou mozkovou obrnu – levostrannou hemiparézu .U Šímy dochází ke zkracování  Achillovy šlachy . Již minulý rok podstoupil operaci šlachy, skončil na vozíčku, ze kterého se dokázal postavit . Šíma je bojovník, chce dělat věci, které dělají běžně zdravé děti, a to nás vede k tomu více ho podporovat. Šíma má časté epileptické záchvaty (noční, vždy ve spánku). Snažíme se ho držet v klidu, dohlížet na stav, aby se fyzicky nepřetěžoval. Epileptické záchvaty se snižují díky usnadnění převážení autem do školy.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze chceme použít na financování vozidla.

Šimon díky cestám autem do školy není vystaven každodenním stresům, hluku. Značně to u něho snižuje počty eliptických záchvatu, emočního Šíma užívá léky na epilesii, ty jeho stav stabilizují, ale léky které užívá nepodporují pocení, jeho tělo se přehřívá, je neustále potřeba tělo chladit a nevystavovat teplu a slunci, proto je potřeba vybrat vozidlo s klimatizací a rychlé přepravě. Auto rodině usnadní každodenní svozy do školy, na výlety, které Šimon má velice rád a běžný chod rodiny.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

19. 8. 2023 15:15

Poděkování všem dárcům.

I naše situace si vyžádala pomoc lidí s dobrým srdcem. Všem dárcům děkujeme a vážíme si nesmírně pomoci . Příspěvek bude použit na měsíční splátky,na již zakoupeného vozidla. Děkujeme ❤️

17. 8. 2023 8:49

Naše sbírka je již u konce.

Naše sbírka je již u konce. Cílovou částku se nepodařilo získat, přesto jsme rádi,že se našli dárci, kteří přispěli, velice jím děkujeme. A děkujeme všem, kteří příběh sdíleli.

1. 8. 2023 11:50

Peníze chceme použít na splátky úvěru zakoupeného vozu

Nové auto pro Šimonka jsme již zakoupili a byli bychom rádi, pokud byste nám pomohli s jeho spolufinancováním. Jsem nucena omezit  pracovní úvazek, abych se mohla odpoledne věnovat synovi, vozit ho na kroužky, připravovat se s ním společně do školy a trávit s ním více času. Omezení úvazku má dopad na náš příjem. 

Šimon vyžaduje čím dál více péče a dodnes nepřijal babičku, takže není možné jakékoliv hlídání cizí osobou. Odpolední péče, učení a úkoly jsou výhradně na mě a manžel přichází domů z práce až v pozdních hodinách. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
600 Kč  •  25. 7. 2023 20:53
Laskavý dárce
300 Kč  •  24. 7. 2023 21:54
Velkorysý dárce
5 000 Kč  •  24. 7. 2023 20:07
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  24. 7. 2023 15:23
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  24. 7. 2023 14:29
Milý dárce
600 Kč  •  22. 7. 2023 15:56
Laskavý dárce
50 Kč  •  21. 7. 2023 7:50
Laskavý dárce
300 Kč  •  20. 7. 2023 11:17
DobroDárce
1 000 Kč  •  13. 7. 2023 8:42
Velkorysý dárce
600 Kč  •  13. 7. 2023 7:57
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  12. 7. 2023 20:50
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  20. 6. 2023 20:55

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat