Šárce byl tehdy rok, kdy ji byla zjištěna epilepsie. Celou dobu jsme si mysleli, že má „pouze“ nějaké tiky, ale po podrobnějším vyšetření se zjistila epilepsie. 6 týdnů ležela s mamkou v Motole, kde ji prakticky úplně resetovali mozek. Učila se znovu sedět, mluvit atd. Byla prakticky opět jako novorozeně. Pustili je domu na Vánoce, ale i tak to byli velmi smutný Vánoce. Ségra jen seděla a koukala skrze nás. Na nic nereagovala. Postupem času se kvůli tomu resetování mozku opozdil i vývoj. Po různých vyšetření a hlídání vývoje se zjistila těžká mentální retardace. Ségra je závislá na rodičích. Sama si nedojde pomalu ani na wc. Do školy musí vždy s někým, protože nemá vůbec orientaci kde je ona a kde je škola nebo domov. Mamka díky tomu ukončila práci a nyní je doma na ZTP\P. Dnes je Šárce 12 let, ale odpovídá na 5ti leté dítě. Učí se psát, číst a počítat jako by byla teprve v první třídě.
