Sbírka ukončena:

Pomoc s obnovou jezdecké školy Praha 7

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
4 dny
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc s obnovou jezdecké školy Praha 7

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jezdecká škola Praha 7 z. s.
Datum přidání
6. 5. 2023

Představení sbírky

Pomozte nám znovu obnovit koňský ráj v srdci Prahy. Našim čtyřnohým parťákům už život bohužel nevrátíme, ale věříme, že s Vaší pomocí dokážeme opět vytvořit krásné zázemí pro jiné koníky a příjemné místo k trávení víkendů a volných chvil nás všech.

Komu pomůžeme?

Dne 11. 4. 2023 před jednou hodinou odpolední jsme přišli úplně o všechno. Jezdecká škola Praha 7 lehla popelem. Utrpěli jsme obrovskou ztrátu nejen finanční, která dosahuje částky zhruba 4 milióny korun, ale hlavně emocionální, která je nevyčíslitelná.

8 a půl (jedna kobylka byla březí) našich čtyřnohých kamarádů zahynulo při požáru stáje na Císařském ostrově. Jejich životy už sice nevrátíme, ale prostředí stáje pro nás bylo relaxační oázou v jinak hektickém městském životě. A věříme, že nejen pro nás, ale pro všechny naše zákazníky, kamarády a příznivce zvířátek.

A jelikož o tohle nechceme přijít, snažíme se teď sebrat všechnu sílu a energii a chceme se pokusit všechno obnovit. Ale sami to nezvládneme, a proto věříme v sílu této sbírky a velká srdíčka Vás všech.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze použijeme na obnovu jezdecké školy Praha 7 po požáru. Jelikož stáj byla dřevěná, všechno lehlo popelem. Konstrukce byla ohněm zkroucená a půlka se ještě musela zničit úplně, aby se dala odstranit těla koní.

Musíme postavit kompletně celou novou stáj a zázemí pro koně. A znovu rozjet jezdeckou školu tzn. pořídit nové koně a poníky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat