V lednu 2023 si čtrnáctiletý Kuba začal stěžovat na bolest pod levým žebrem. Rentgen nic neukázal a tak nás poslali domů s tím, že má naražené žebro. Bolest se však začala zhoršovat a tak Kuba v únoru podstoupil vyšetření CT. S neznámým nálezem na žebru jsme byli odesláni na dětskou onkologii do Brna. Po veškerých vyšetřeních byl Kubovi diagnostikován zhoubný nádor kosti osteosarkom. V tu chvíli se nám obrátil život naruby.
Do týdne od diagnózy mu byl zaveden centrální žilní katetr a hned druhý den dostal svoji první chemoterapii. Chemoterapie snášel ze začátku velmi špatně. Po deseti týdnech chemoterapií musel podstoupit náročnou operaci, při které mu bylo částečně odstraněno zasažené žebro.
Z devíti měsíců léčby měl Kuba již 18 chemoterapií a dětská nemocnice se tak stala naším druhým domovem. V současné době probíhá bioléčba. Od začátku léčby se Kuba musel vypořádat s častými nevolnostmi, úplnou změnou chutí k jídlu, nechutenstvím, ztrátou imunity a spoustou dalších komplikací, které chemoterapie přinesly. Přestal kvůli tomu na 1 rok chodit do školy. Vlivem chemoterapie došlo k nenávratnému poškození sluchu. Vzhledem k vyoperovanému žebru došlo k zhoršení pohyblivosti a musí podstupovat rehabilitaci.