Sbírka ukončena:

Pomoc rodině s autistickým synem k vlastnímu bydlení

Vybráno 0 Kč 4 700 Kč
od 5 dárců
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
940 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
137 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc rodině s autistickým synem k vlastnímu bydlení

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Naděžda Prášková
Datum přidání
13. 8. 2023
Poslední aktualita

30. 10. 2023 13:52

Prodloužení sbírky

Naše milí dárci, prodloužily nám dobu sbírky. Snažně Vás prosíme o šíření příběhu. Věříme že spolu s Vámi zvládneme dosáhnout cíle. Všem od celého srdce DĚKUJEME.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Dovolte, abychom se představili – Michal (nar. 11. 4. 1979), Naďa (nar. 5. 7. 1979), Sašenka (nar. 3. 12. 2008) a Kačenka (nar. 26. 6. 2019).

Tímto bych Vás chtěli požádat o pomoc v řešení naší tíživé životní situace.

S manželem jsme letos oslavili své 15. výročí svatby. A celých 15. let žijeme s rodiči manžela v jejich domě. V roce 2012 jsme měli příležitost jít do vlastního, byli jsme radostí bez sebe. Našli jsme domeček v menším městečku Středočeského kraje, měli již schválenou hypotéku… ale bohužel přišla studená sprcha… synovi diagnostikovali poruchu autistického spektra se středně těžkou mentální retardaci a poruchou řeči (syn nemluví dodnes). Vzhledem k tomu, že tato změna požadovala od nás neustálé návštěvy specialistů (psychiatr, neurolog, logoped, psycholog…) a hledání speciální školky pro umístění syna, domečku jsme se museli vzdát a to za cenu pokuty o zrušeném prodeji…

V té době ze strany rodičů přišla nabídka, že bychom mohli investovat do jejich domu a prodělat tak kompletní rekonstrukci (elektrika, voda, topení, podlahy…) v patře domu a tak si zajistit zázemí. Ale za podmínky, že nebudou za schválenou hypotéku (kterou jsme měli schválenou na baráček a chtěli ji použít na rekonstrukci) ručit svým barákem. Proto jsme s manželem museli sjednat a uzavřít strašně nevýhodné překlenovací úvěry ze stavebních spoření. Neměli jsme na výběr, manžel v té době nově nastoupil do práce, a já jsem byla OSVČ, proto na domeček blíž Prahy jsme neměli prostředky.

Pár měsíců po rekonstrukci, nám rodiče začali dělat zlou krev, zatkli jsme zuby a soustředili jsme se na pomoc pro syna. V roce 2013 jsem byla nucena pozastavit živnostenské oprávnění, protože syn potřeboval neustálou péči, a tak jsem nemohla najít žádnou práci. Podali jsme žádost o příspěvek na péči a tak od té doby jsem osoba pečující.

Čas od času jsem chodívala na brigády, abychom mohli řádně splácet úvěry a dluh vzniklý pokutou za zrušený prodej. V průběhu 3 let (2016–2019) jsme museli půjčovat menší částky, abychom udrželi domácnost v chodu a mohli pomáhat synovi (jako autista potřeboval zajišťovat různé svoje rituály, potřeboval pomůcky atd.). Potřebovali jsme auto, protože syn se bojí lidí, straní se a cesta MHD od nějaké chvíle už přestala být možná. V červnu 2019 se nám narodila krásná holčička Kačenka. A letos na jaře u Kačenky diagnostikovali vývojovou dysfázii. Takže stejně jako se synem – logopedie, neurologie, logopedická školka, pomůcky a hooodně času a sil na procvičování a rozvoj řeči.

Ze strany rodičů to pořád stupňuje. Hlučné děti, moc svítíme, moc se myjeme (syn miluje koupaní, dělá mu to dobře :) ), proč já nechodím do práce… Když už jsme se začali bránit a žádat aby na nás pořád nenapadali, bylo nám řečeno „nelibí se Vám to, vypadněte!“. Nežijeme zadarmo, celou dobu co tam bydlíme řádně platíme rodičům nájem a veškeré poplatky.

Každodenní vyhrůžky, a neustálý psychický nátlak na děti i na nás s manželem, který se, přes veškerou ignoraci z naši strany stupňuje, mě donutil přiběhnout k této formě zoufalé žádosti o JAKOUKOLIV pomoc k cizím, ale pevně doufám dobrým a nelhostejným lidem.

Komu pomůžeme?

Naše situace je taková, že FAKT nemůžeme udělat VŮBEC NIC a odstěhovat se. Kvůli synovi a dceři, potřebujeme bydlení nedaleko od Prahy (cca 30 minut autem) s dispozicí aspoň 3+1 (Sašenka potřebuje svůj pokoj), na které nemáme ani nájmem ani hypotékou.

Hledali jsme družstevní bydlení – tam na počáteční investici nemáme prostředky, informovali jsme se o sociálním bydlení – ale všude nám řekli „za prvé bytů je málo a čekací doba cca 8–12 měs., a za druhé protože bydlíte u rodičů nemáte nárok“. Vzhledem k tomu že syn potřebuje neustálou péči (je mu 14,5 let, ale kluk má nulovou sebeobsluhu, občas ho musím i krmit, nezvládá oblékání, nemá orientaci v čase a prostoru) přes veškerou snahu nemůžu najít stálou práci. Takže jak je vidět bez cizí pomoci ZŮSTÁVÁME V ZAČAROVANÉM KRUHU.

Co se týče výše finanční podpory, k dosažení cíle (což je koupě nemovitosti ) potřebujeme disponovat 20% základní částkou pro hypoteční úvěr což je cca 600 000,- (s cenou nemovitosti cca 3 000 000,- Kč)
Ideální varianta pro nás je disponovat částkou ve výší cca 1 000 000,- Kč (tak dosáhneme na menší částku k doplácení nemovitosti, a tím pádem na nižší měsíční splátku).

Pokud je Vaše situace neumožňuje přispět na sbírku finančně, snažně vás prosím alespoň o šíření našeho příběhu dál. Stačí přeposlat výše uvedený odkaz přátelům, nebo zveřejnit na sociální síti. Věřte že i korunový příspěvek nás přiblíží k cíli, a budeme Vám za něj nesmírně vděční.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Ať už se vybere jakákoliv částka, peníze budou použity vždy na to samé – na zajištění důstojného bydlení a dalších nákladů spojených s bydlením, placení asistenta pro syna a volnočasových aktivit pro děti, na úhradu školného pro děti a na celkový chod domácnosti.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

30. 10. 2023 13:52

Prodloužení sbírky

Naše milí dárci, prodloužily nám dobu sbírky. Snažně Vás prosíme o šíření příběhu. Věříme že spolu s Vámi zvládneme dosáhnout cíle. Všem od celého srdce DĚKUJEME.

29. 8. 2023 12:48

Moc děkujeme

Od srdce děkujeme všem za pomoc. Za krásná slova podpory a finanční dary.
Moc to pro nás znamená. Věřím, že se nám společně s Vámi podaří dosáhnout cíle.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
200 Kč  •  18. 11. 2023 17:46
🍀
DobroDárce
500 Kč  •  6. 9. 2023 9:15
Milý dárce
1 000 Kč  •  28. 8. 2023 4:50
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  26. 8. 2023 17:06
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  13. 8. 2023 19:17

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat