Andílek je komunitní škola, kde věříme v sílu našich hodnot. Vedeme děti k odpovědnosti za sebe i okolnímu světu. Sami se řídíme morálním cítěním, respektem a láskou k dětem i k práci.
Události posledních dní námi všemi silně otřásají, o to více, že je žijeme přímo s našimi lidmi v Andílku. Pracuje u nás 5 ukrajinských žen v provozu a 1 na pozici pedagožky školky. Jsou to neskutečně pracovité ženy, hrdé na svoji vlast, hrdé na rodinné vazby, zároveň spjaté s životem u nás a s obrovskou vnitřní pokorou.
V uplynulých dvou letech jsme společně bok po boku dělali maximum na zajištění provozu Andílka, přečkali jsme karantény, nemoci, absence zaměstnanců a s vysokým nasazením jsme měli cíl, pečovat o děti, v čistém prostředí, provázet je vývojem s respektem a cestou míru, podpory a láskyplného prostředí.
Teď je doba pomoci si navzájem ještě více. Naše Andělky mají své rodiny na Ukrajině. Pracují zde a posílají části financí pravidelně příbuzným. Ale nyní budou potřebovat ještě víc. Sami finančně přispívají dál a dál, spolupodílí se na sbírkách pomoci.
Potřebují ale naši pomoc. I když jsou hrdé, o peníze si neřeknou, raději dávají než berou. Teď bez ptaní potřebujeme dát my jim.
Naše úžasné Andělky najdete zde v našem týmu: https://montessoriandilek.cz/o-nas/team/









