Když po krátké a těžké nemoci karcinomu žaludku odešla moje dlouholetá přítelkyně Zdenička, rozhodla jsem se obrátit na všechny dobré lidi, požádat je o pomoc a založit sbírku pro její rodinu, která se ocitla ve finanční tísni.
Taková těžka rána, jako je odchod manželky se dá jen těžko unést, a tak je manžel Pavel již delší čas v pracovní neschopnosti. Velká část starostí tak zůstala především na starší dceři Aničce.
Ačkoli je Anička již dospělá a krátce po VŠ pracovala, musela se ze zaměstnání uvolnit a ze dne na den se začít starat o nemocnou mamku, nezletilého brášku a tátu. I ona i je v současné době v pracovní neschopnosti. S tátou ještě potřebují nějaký čas, než se zcela zotaví…
V rodině tak není v současné době nikdo, kdo by mohl pracovat a vydělávat peníze na splácení hypotéky za byt, chod domácnosti a v neposlední řadě na platbu střední školy, na kterou by měl Vojta po přijímacích zkouškách v září nastoupit.
Zdeňka byla veselá, přátelská a báječná ženská, která nikdy nezkazila žádnou legraci a vždy tu pro všechny byla. Přes 30 let svého života věnovala dětem na 1. stupni základní školy a ty ji milovaly..










