Tygřík je kočička, kterou jsem v létě přijala s jejím bráškou od paní Renáty Vlkové, která je zachránila jako bezdomovce. U Uhlíčka jsem léčila jen virózu. U Tygří se v listopadu projevily zvláštní záchvaty-během chvíle jen ležela, těžce dýchala. V první fázi jsem myslela, že jde o FIP jelikož měla vždy trošku větší bříško takže jsem byla odhodlána ji léčit jako již jednou jinou kočičku. Nicméně testy FIV,FeLv a FIP byly negativní. Na veterině v Jilemnici udělali sono a rentgen. Byl vidět jen hodně zvětšený žaludek, operaci vyloučili v tomto stavu takže dostala infuzi s Duphalyte,B12,antibiotika a léky na bolest. Už v průběhu infuze se stav zlepšil natolik, že se postavila na nohy, obtíže ustoupili a vypadala normálně. Léčba pokračovala stejně ještě několik dnů. Celý příběh se opakoval zcela stejně cca za cca 10 dní po skončení léčby. Opět stejné obtíže,opět zlepšení během infuze,opět následná doléčba. V první fázi jsem platila kolem šesti tisíc,v druhé 4500Kč. Dne 16. 1. 22’ opět podobný záchvat. Opět jsem jela k d na pohotovost v Jilemnici. Léčba opět stejná tentokrát ale bez zlepšení. Doktor nás poslal domů jen vybaveni injekcí s Diazepamem, kterou jsem byla nucena aplikovat cca v půl desáté večer. Poté se chvilku uklidnila. Nicméně obtíže vygradovaly během noci, kdy jsem ji v cca dvě hodiny v noci vezla na kliniku Hanzavet v Hradci Králové, kde ji udělali potřebná vyšetření jak sono tak RTG. Opět masivní náplň žaludku. A ve stavu nutné hospitalizace. Tygří byla na veterině hospitalizována pouhé dva dny nicméně s fakturou za 7010Kč.Po konzultaci nejsem zcela spokojena se závěrem co tento stav u Tygří způsobuje takže jsem s ní objednala na Zbraslavskou kliniku k dalším vyšetřením, která
mi již dříve byla doporučena a se kterou mám osobně dobré zkušenosti. Epilepsie u koček není údajně až zas tak častá. Vyšetřena na funkčnost jater speciálním vyšetřením na portosystémový zkrat, které toto onemocnění nepotvrdilo. Doporučen odběr mozkomíšního moku-předběžná cena 8–10 tisíc. Plus pravděpodobně následné CT-přibližná cena komplet kolem 20 tisíc.
Dne 22. 2. 2022 i přes léky na epilepsii opět záchvat, opět nutnost hospitalizace. Tygří je jinak v mezičase normální hravá kočička. Záchvaty bohužel neznají dne ani hodiny a bojím se dne, kdy třeba budu v práci…
Bohužel jelikož nemám jen tuto kočičku, ale i jiná zvířata, která potřebovala nutnou léčbu v prosinci 2021/lednu 2022 a ta již vyšla na 16 tisíc a jelikož jsem neměla za listopad a velkou část prosince žádný příjem a moje finanční možnosti jsou velmi a to velmi omezené. Víc prostě nezmůžu. Původně jsem měla ještě před tímto incidentem slíbeno zaštítění koťat jedním SZ nicméně to pak bylo odřeknuto kvůli vlastním vysokým nákladům. Pomůžete prosím Tygří?
