5. 2. 2026 13:07
Prodloužení naší sbírky ❤️
Hezký den milí dárci,dnes nám byla sbírka prodloužena ❤️ A Bohužel vláda prodloužila i výplatu superdavky 😔 takže se naše situace snad o něco zlepší až na konci léta … teď mi dávky (mateřská,příspěvek na bydlení a přídavky ) stačí sotva na nájemné 🥹 a nic jiného nám nezbývá… každý měsíc řeším jak zaplatím energie a další výdaje. Tímto bychom Vás chtěli poprosit o jakoukoli pomoc pokud je to ve Vašich silách,abychom překlenuli toto těžké období alespoň do výplaty superdávky. Přejeme Vám poklidné dny a předem moc děkujeme za každou pomoc ❤️
s pozdravem Adel a děti ❤️❤️💙💙
Představení sbírky
Chtěla bych vám představit maminku Adel a její tři skvělé děti. Ocitli se v těžké životní situaci a potřebují naši pomoc. Adéla neměla štěstí na partnera a otce svých dětí – alimenty řeší přes soudy, policii a exekutory. Vzhledem k péči o desetiměsíční miminko však nyní nemůže chodit do zaměstnání, aby dětem zajistila vše co potřebují.Nemá ani nikoho z rodiny kdo by ji pomohl.Proto mě požádala o pomoc ve finanční tísni, aby zvládli toto náročné období, kdy se o děti stará úplně sama.
Komu pomůžeme?
Adéla se celý život o své děti stará sama a vždy jim zajišťovala vše potřebné. Pracovala jako plavčice a po mateřské dovolené by ráda nastoupila k Policii jako strážnice. Proto se rozhodla dálkově studovat a dokončit si nástavbu na střední škole v Praze – má pouze výuční list a k nástupu k policii potřebuje maturitu.
Nejmladší Filípek (10 měsíců) se narodil předčasně ve 36. týdnu, a to třetím císařským řezem. Po porodu byl ihned převezen na resuscitační oddělení,kde byl hlídán v inkubátoru na kyslíku, poté týden na JIP a nakonec na oddělení pro předčasně narozené děti. Jeho tatínek rodinu opustil když maminka byla těhotná a i přesto si rozhodla Filípka nechat, protože v minulosti o jedno miminko ve třetím měsíci těhotenství přišla. Filípek je tak její „duhové miminko“ a přináší celé rodině velkou radost a světlo v jejich životě 🌈
Starší děti – Adélka (14 let) a Dan (12 let) – jsou mamince velkou oporou a pomáhají jí s malým bratříčkem. Adel by jim jako dospívajícím moc ráda dopřála vše co potřebují.Adélka chodí na volejbal, Dan na karate a Filípek na plavání.
Rodina momentálně bydlí v pronájmu, kam se musela přestěhovat kvůli špatným sousedským vztahům. Stěhování s sebou neslo další výdaje – provizi realitní kanceláři, stěhovací firmu – a na vše si museli půjčit od známých.
Touto cestou bych pro ně chtěla vybrat částku, která pokryje jejich potřeby a nečekané výdaje během mateřské dovolené, než se bude moci Adel vrátit do práce. Mám je moc ráda a trhá mi srdce, když vidím, jak se trápí, že nemůže dětem dopřát to, co by chtěla.
Děkuji, že jste dočetli až sem.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Peníze budou použity na základní potřeby rodiny – zejména na:
-
náklady na bydlení (nájemné),
-
výdaje spojené se stěhováním,
-
pleny a kojeneckou výživu (Nutrilon) pro Filípka,
-
ošacení a potraviny,
-
pohonné hmoty,
-
opravu nepojízdného automobilu,
-
a kroužky pro děti.
Pokud se vybere méně než 50 % cílové částky, budou finance využity prioritně na nájem a další nezbytné výdaje spojené s bydlením.
Pokud se vybere více, než je cílová částka, všechny prostředky budou použity výhradně na potřeby této rodiny v době mateřské dovolené.
Děkujeme za jakoukoliv – i sebemenší – podporu. ❤️



Předáme