Tobík podstoupil náročnou operaci achillových šlach, kdy měl těžké, nechodící sádry na nožičkách 5 týdnů. Rekonvalescence byla dlouhá, bolestivá, ale nakonec jsme to všichni jakž takž zvládli. Operace bohužel neproběhla podle představ neurologů a tak teď už jen záleží na tom, jaké budou dále probíhat speciální rehabilitace. Achillovy šlachy a svaly se musí bolestivými cviky natahovat a prodlužovat, aby byl Tobík schopný normální a zdravé chůze. V současné chvíli se sice na nožičky postaví, udělá i pár kroků, ale vlastně je to chůze špatná, resp. nesprávná. Achillovky jsou stále ztuhlé a zkrácené, bolestivé a proto si při chůzi ulevuje v kolenech a kyčlích a to má na ně zpětně negativní dopad. Invalidní vozíček je proto momentálně náš nejlepší kámoš, ačkoliv se snažíme co nejvíce správně chodit. Tobiášek vždycky velice rád sportoval, jezdil na kole a je pro něj velice náročné to, že teď nemůže nejen běhat, ale jen normálně chodit..
Chtěli bychom Tobíkovi dopřát tu nejlepší možnou péči, ale to v klasické rehabilitaci není až tak možné. Bylo nám doporučeno terapeutické a vzdělávací centrum Fyzio Beskyd, kde by bylo potřeba intenzivní cvičení každý den. Tyto rehabilitace nejsou ale bohužel hrazené pojišťovnou. Navíc já, jako maminka samoživitelka jsem přišla o práci, protože se Tobíkovým rehabilitacím musím věnovat opravdu denně několik hodin a on sám musí být ve svém věku stále pod dozorem.
