Jmenuji se Inna Diakova, mám syna Yevhena, má autismus. Přišli jsme z východu Ukrajiny, náš dům byl úplně zničený. A zůstali jsme bez bydlení a prostředků na živobytí. Byli jsme nuceni přijet do České republiky. A teď se nemáme kam vrátit.
Můj syn chodí do speciální školky NAUTIST, která stojí 10 000 Kč měsíčně. Tohle je jediné místo, kam rád chodí. A to jen do oběda. Pracuji do 13:00 a plat mi nestačí na zaplacení školky a nájmu. Pracuji v chemické laboratoři za 150 Kč na hodinu. Můj syn se ale musí naučit komunikovat se svými vrstevníky.
