Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o finanční příspěvek pro skvělou rodinu, která bohužel přišla o svůj dům při povodni, která se prohnala Jeseníkem. Dům byl po naší babičce a probíhala na něm rekonstrukce a to převážně svépomocí mého brášky Michala a jeho manželky Ivy. Dům po vodě zůstal částečně stát, ale vyjádření statika znělo jasně „ Dům se musí zbourat“. Pro všechny to bylo zcela zdrcující, a ne méně další rozhodnutí stavebního úřadu, že na pozemku se už nikdy nesmí stavět. Dům byl sice pojištěn, ale bohužel pojistné plnění nepokryje hypotéku a velkou část nákladů, které byly na dům v rekonstrukci vynaloženy. Tato tragédie se při povodních bohužel nestala pouze této rodině! Já se ale zcela přesvědčená, že si tato rodina opravdu zaslouží finanční pomoc a to především protože od prvního dne po opadnutí velké vody manželka bráchy IVA ( maminka 2 malých dětí ) začala urputně a nezištně pracovat a pomáhat ostatním. Na pozemku její maminky v České Vsi (také částečně vytopený) se jí podařilo vytvořit malé, vlastně dá se říct, že středně velké „humanitární centrum u Pontonu“. Od rána do večera stála pod širým nebem venku před domem, kde naslouchala žádosti ostatních lidí a sousedů, kterým zařídila distribuci téměř veškerého myslitelného i nemyslitelného vybavení, jídla, vody atd. Společně s její rodinou dělala skvělé zázemí po celou dobu s neuvěřitelně pozitivní energií nejen ostatním lidem, kteří si touto tragickou povodní prošli, ale i hasičům, vojákům, policistům, a dobrovolníkům, kteří k nim přišli. To i přesto, že dům její rodiny po několika dnech zboural bagr. Ivě a její rodině se povedlo vytvořit centrum pomoci, které opravdu fungovalo a to pouze na malém pozemku v předzahrádce její maminky. Díky svým kontaktům a prořízlé puse zařídila pro ostatní věci, za které by se nemusela stydět nejedna obec nebo krizové centrum. Tahle rodina OBROVSKOU pomoc poskytla a teď si ZASLOUŽÍ nějakou také dostat.











