Zasáhla je povodeň, při první vlně je evakuovali hasiči do místního evakuačního centra. Doma zanechali téměř vše, vzali si jen doklady a léky. Po odpadnutí první vlny se radovali, že škody nebudou tak vysoké, ale to ještě nevěděli, že v zápětí přijde druhá vlna. Ta už byla zničující. Celé přízemí je zničené, všechen nábytek, spotřebiče, plynový kotel, většina oblečení, fotografie a pro ně srdeční předměty vzala voda a místo toho přinesla jen bahno a spoušť. Dům je pojištěný, ale pojišťovna se ještě nevyjádřila, mají toho hodně. Od města jim byl přidělený obecní byt na dobu, než se jejich dům opraví. Maminka je onkologický pacient a tatínek má operované oba kyčelní klouby, takže nemůže chodit tolik do schodů. Je potřeba opravit, co nejdříve přízemí, aby se mohli vrátit domů. Vyklizení se zvládlo s pomocí dobrovolníků, ale zbyly jen holé stěny.