Ahoj jmenuji se Renata a moc ráda se s vámi podělím o svůj příběh. Vše se stalo v roce 2009, kdy jsem onemocněla pro mě tehdy neznámou nemocí jménem meningokok typu B na kterou v té době nebyl lék. Tehdy jsem ještě netušila jak se mi změní život z hodiny na hodinu, do osudového dne jsem žila život jako každý mladý student. Dopoledne jsem dostala vysoké teploty, tak jsme šli s mamkou k lékaři, kde mi udělali základní vyšetření a poslali mě do nemocnice. Tam si mě nechali na pozorování, kolem čtvrté hodiny ráno se m i udělalo zle a v devět hodin volali mamce že je můj stav velmi vážný, že mě musí uvést do umělého spánku. Měla jsem být transportována vrtulníkem do Prahy ale ten byl u vážné dopravní nehody, tak jsme museli jet sanitkou asi 60km byl to boj s časem. Po příjezdu do nemocnice mi začali selhávat orgány a tak mi museli provést tracheotomii, při vší tý smůle mi protrhli tepnu v plíci. Odtamtud mě převezli do nemocnice u Karlova mostu kde mě ihned operovali, strávila jsem 14 dní v komatu. Po probuzení byli mé prognozi velice špatné, musela jsem se učit vše od batolete.









