Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Radkovi, který vážně onemocněl

Milník 1/1

Přístroje Bemer, Marion, H2 generátor, motoped Neurorehabilitace, náklady na celostní medicínu a náklady na dopravu do konce roku

Vybráno 0 Kč 450 200 Kč
670 000 Kč
 -
337 dárců
Celkem se zapojilo
1 336 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Radkovi, který vážně onemocněl

Milník 1/1

Přístroje Bemer, Marion, H2 generátor, motoped Neurorehabilitace, náklady na celostní medicínu a náklady na dopravu do konce roku

Vybráno 0 Kč 450 200 Kč
670 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ester Fišerová
Datum přidání
12. 2. 2024
Poslední aktualita

10. 7. 2024 11:22

Srdečně Vás zdravíme

Po skoro třech měsících od ukončení sbírky vás všechny srdečně zdravíme z ProtonTherapyCentrum v Praze. 

Bohužel nádor Radkovi rychle roste, a protože naše zdravotnictví už nemá moc možností, jak by mu mohlo pomoct, byla Radkovi nabídnuta léčba protonovým ozařováním v Praze. Radek má za sebou 1/3 léčby a zatím všechno celkem dobře snáší. Věříme, že je to ta správná cesta, jak nádor porazit.

Ještě jednou děkujeme za peníze, které jste na Radkovu léčbu vybrali. Doložila jsem, před nástupem na léčbu Doniu faktury a účtenky za přístroje, léky, neurorehabilitace, celostní medicínu, náklady na dopravu a zdravotní pomůcky. Ke dni 13. 6. 2024 ke sbírce zbývá doložit 85 789 Kč. Nebojte se, Donio si dobře hlídá každou vynaloženou korunu a nikdo nebyl podveden ani okraden :-) 

Naopak jste pomohli k dobré kondici Radka, který může dál bojovat a věřit, že toho vetřelce porazí. Po ozařování, za dva až tři měsíce, bude moci nastoupit znovu na neurorehabilitace a zotavovat se, i díky celostní medicíně.

Moc děkujeme všem našim blízkým a přátelům. Teď především Lence a Martinovi, kteří nám nabídli útočiště u nich doma. Mamince Jiřince, která se s láskou stará o naše syny Matyho a Vojtíka. Magdi a Lucko, velké díky vám.  A všem přátelům, spolužákům, kteří píší a zajímají se o Radka a o to, jak to zvládáme. Všem, kterým není náš osud lhostejný, velké díky = vážíme si vaší podpory.❤️😘 

Odpouštíme i těm, kteří se snaží atakovat a šíří nesmyslné pomluvy… Je to váš boj.🙏Moje svědomí je čisté.

Vždycky jsem se snažila lidem nezištně pomáhat. Pokud mi to síly dovolí, tak pomáhat vždycky budu. A pro Radka udělám co budu moci!❤️🙏

S úctou manželka Ester🫶

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Příběh, který nás dovedl až sem na DONIO.

„Když to neopraví Radek, tak nikdo“ – přesně, jak se píše na tom tričku. Radek je kutil, skvělý táta, milující manžel, učitel, modelář a rybář.

Bohužel v září loňského roku Radkovi zjistili rozsáhlý nádor na mozku. Hlavu si sám neopraví a tím začal náš příběh.

Radek byl naprosto zdravý chlap, plný energie a síly. Miloval svoji rodinu – ženu Ester, své syny – 15 letého Matyho a 10 letého Vojtíka. Žil svou prací učitele odborného výcviku, svým řemeslem instalatéra – topenáře. Byl turistou, rád modelařil, rybařil a nikdy nikomu neodmítl pomoc.

A to až do osudného dne, loňského 23. září 2023.

Tento den se nám všem obrátil život vzhůru nohama. Radek doslova začal bojovat o svůj život.

Byla sobota, pár minut po půlnoci, když se Radek necítil dobře. Měl vysoký krevní tlak, bolela ho a točila se mu hlava. Odvezla ho rychlá záchranná služba. Ve 3 hodiny ráno volali z nemocnice, že si pro něj máme přijet, protože se podařilo tlak snížit. Doma mu však bylo hůř a hůř. Jeli jsme zpátky do nemocnice a tam na chodbě zkolaboval. Po všech možných vyšetřeních došlo i na kontrastní CT mozku, o které lékaře hned při příjezdu jeho žena prosila. Diagnóza zněla: „Rozsáhlý tumor na mozku, zasahující do důležitých životních center, s hydrocefalem a velkým otokem mozku“.

Nikdy by nás nenapadlo, že se něco takového může stát zrovna Radkovi. Neměl žádné zdravotní potíže, byl zdravý a pozitivní chlap. Celý život byl oporou své ženě, která je invalidní důchodkyně, je zdravotně tělesně postižená a pracuje na zkrácený úvazek. Z minuty na minutu se karty obrátily a invalidní žena je ta, co musí zvládat uživit rodinu, splácet hypotéku a starat se o nemocného manžela a děti.

Následující dny rozhodovaly o Radkově přežití. Samotní lékaři nám napřímo sdělili, že Radkova prognóza není vůbec dobrá a stav je velmi vážný. Radek je však velký bojovník a nikdy nic nevzdává. Byl a je pevně přesvědčený, že to zvládne a toho „sviňského vetřelce“ (jak nazval tumor), přepere. Teď to bylo v rukou neurochirurgů, aby opravili, co půjde, a 5. října 2023 byl Radek operován. Bylo zde obrovské riziko, že zemře během operace, že už se nemusí probudit, může zůstat v kómatu nebo bude mít trvalé následky. Radkova operace trvala 8 hodin. Nádor mohli vyoperovat jen z ¼ vzhledem ke komplikacím, které během operace nastaly. Nádor prorostl do lebeční kosti i tepen. Ucpal odvod mozkomíšního moku, což má za následek hydrocefalus. Vzhledem k tomu, že žena pracuje prostřednictvím konceptu Bazální stimulace s pacienty ve vigilním kómatu = tento koncept podporuje lidské vnímání, pohyb a komunikaci – docházela denně po dobu čtyř týdnů za manželem do nemocnice, aby ho pomocí tohoto konceptu stimulovala. Když se měl Radek vrátit do domácího léčení, musela zařídit všechno tak, jak byl zvyklý v nemocnici, a upravit dům do bezbariérového stavu. 

Radka při propuštění neposlali na Kliniku rehabilitace, ani jiného rehabilitačního zařízení, jako jiné pacienty. Nikdo si s jeho diagnózou netroufal ho rehabilitovat. Trpí totiž kolapsy CNS. Až kamarádka doporučila nové Neuron Medical Centrum – nurorehabilitační péči, kde se specializují právě na pacienty po mozkových operacích, po úrazech mozku nebo CMP, ALS a jiných mozkových nemocech. Od listopadu 2023 Ester vozí Radka 4× týdně na 3 hodiny denně rehabilitovat. Bez této rehabilitace by nebyl tam, kde je nyní. Radek trvale ohluchl na levé ucho a městná se mu tekutina za levým bubínkem, proto musí docházet na kontroly a zákroky na ORL. Po operaci má problémy se zrakem a levým okem, protože mu ochrnula levá část obličeje a oko se mu nedovírá. Musí několikrát do měsíce na pravidelná oční vyšetření. Má parézu pravé horní i dolní končetiny. Speciálně upravená léčba od MUDr. Josefa Jonáše a přístroj Bemer, mají pozitivní odezvu na kontrolním CT mozku. Byla mu doporučena kraniosakrální terapie a vodíková terapie.

Komu pomůžeme?

Radek je trvale odkázán na pomoc druhé osoby. Potřebuje péči přes den, protože mívá kolapsy CNS, kdy upadne do bezvědomí a při tom má podobné projevy, jako u epilepsie. Nesmí upadnout na zem, protože by se mohl uhodit do hlavy, a to by mohl být konec. Každý den kromě středy, kdy má průběžná vyšetření, jezdí na neurofyzioterapie, trénovat logopedii, jemnou motoriku, robotickou plošinu, robotiku ruky, elektroléčbu obličeje, LTV aj. Odměnou nám jsou drobné pokroky, které Radek s každým dnem dělá. Vidíme, že se snaží bojovat a dělá vše pro to, aby znovu byl naplno u své rodiny.

Staráme se s babičkou společně o děti a zároveň děláme pro Radka vše, co je možné.

Pro celou rodinu to od začátku znamenalo změnit ze dne na den svůj pracovní i rodinný život tak, aby žena mohla denně docházet za Radkem do nemocnice. Péči o děti převzala babička, která také zastala většinu povinností okolo domácnosti . To pro nás znamenalo obrovskou pomoc a učili jsme se všichni žít jinak, než jsme byli zvyklí. Začal život po operaci manžela a táty. Pro Radka však uděláme všechno na světě, aby došlo ke zlepšení jeho zdravotního stavu a mohl být zase šťastný.

Radek absolvuje řadu léčebných procedur:

– neurorehabilitaci, fyzioterapii pomocí přístroje Bemer, logopedii, kraniosakrální terapii, celostní medicínu a vodíkovou terapii. Tráví desítky hodin fyzioterapií i u nás doma na zakoupeném chodícím pásu s oporou, cvičí s činkami, posiluje obličejové svaly.

Radek věří, že se jednou vrátí ke koníčkům a práci, kterou má tolik rád, že bude opět chodit na procházky a bude dělat spoustu jiných aktivit. Abychom zvýšili šanci na jeho uzdravení, potřebujeme pořídit další náročnou léčbu a pomůcky. Ani jedno však nelze uhradit ze zdravotního pojištění.

Proto píšeme tuto prosbu na DONIO.

Celá Radkova léčba a všechny pomůcky, které potřebuje, jsou velmi drahé. 

Zatím jsme vše, na co nepřispívá pojišťovna, hradili z vlastních úspor. Doposud vynaložené finance, včetně pokrytí nákladů na dopravu nás doteď stály více než čtvrt milionu korun. Vynaložené peníze jsou stále jen začátek na dlouhé cestě k Radkovu uzdravení. Proto vás prosíme o jakýkoliv příspěvek, který nám pomůže na cestě v léčbě Radka.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

V první fázi bychom chtěli Radkovi poskytnout: neurofyzioterapii, náklady na dopravu, výdaje spojené s celostní medicínou v Praze, dále doplňky stravy, vitamíny, léky, nutriční kontroly, kraniosakrální terapii, doplatky léků, pravidelná dentální hygiena, zdravotnický materiál a pomůcky, dermatologické přípravky, osobní asistenci. Roční náklady dělají přibližně 656 000Kč.

Rádi bychom zakoupili přístroje: Marion a Bemer, aktivně pasivní léčebný pohybový přístroj Thera – Trainer Tigo (pomocí motoru aktivuje zbytkovou svalovou sílu pacienta), vodíkovou terapii, které vyjdou celkem na asi 370000Kč

Ostatní peníze bychom využili na pobyt na neuroklinice, kterou Radek potřebuje a stojí asi 200000Kč.

Pokud se vybere více peněz, dovolili bychom si je využít na úpravu pozemku a zahrady před domem, aby se mohl Radek bezpečně pohybovat a trávit čas i venku. Veškeré úspory, které rodina měla, byly použity na dosavadní léčbu, neurorehabilitaci a zdravotní pomůcky. Mzda a důchod manželky spolu s nemocenskými dávkami Radka nemohou pokrýt všechny výdaje. Proto bychom chtěli poprosit o možnost čerpání peněz na běžné domácí náklady rodiny. 

Děkujeme z celého srdce všem za dosavadní podporu, které si nesmírně vážíme, a budeme vděční za jakýkoliv příspěvek!

Manželka Ester a synové Maty a Vojtík

What specifically will the money from this fundraiser be used for?
In the first phase, we would like to provide Radek with: neurophysiotherapy, transportation costs, expenses related to holistic medicine in Prague, as well as food supplements, vitamins, drugs, craniosacral therapy, drug supplements, medical materials and aids, dermatological preparations, personal assistance. Annual costs are approximately CZK 590,000.

We would like to purchase devices: Marion and Bemer, active-passive therapeutic movement device Thera – Trainer Tigo (with the help of a motor, it activates the residual muscle strength of the patient), hydrogen therapy, which will cost a total of about 370,000 CZK.

We would use the other money for a stay at the neuroclinic, which Radek needs and costs about 200,000 CZK. If more money is collected, we would allow ourselves to use it to improve the land and the garden in front of the house, so that Radek can move around safely and spend time outdoors. All the savings the family had were used for treatment, neurorehabilitation and medical supplies. The wife's salary and pension, together with sick pay, will not cover all expenses.

We sincerely thank everyone for their support so far and will be grateful for any contribution!

Wife Ester and sons Maty and Vojtík

Wofür genau werden die Gelder aus dieser Sammlung verwendet?

In der ersten Phase möchten wir Radek Folgendes bereitstellen: Neurophysiotherapie, Transportkosten, Ausgaben im Zusammenhang mit der ganzheitlichen Medizin in Prag sowie Nahrungsergänzungsmittel, Vitamine, Medikamente, Craniosacral-Therapie, Arzneimittelzusätze, medizinische Materialien und Hilfsmittel, dermatologische Präparate, persönliche Hilfe. Die jährlichen Kosten betragen ca. 590.000 CZK.

Wir möchten Geräte anschaffen: Marion und Bemer, aktiv-passives therapeutisches Bewegungsgerät Thera – Trainer Tigo (mit Hilfe eines Motors aktiviert es die Restmuskelkraft des Patienten), Wasserstofftherapie, die insgesamt ca. kosten wird 370.000 CZK. Das übrige Geld würden wir für einen Aufenthalt in der Neuroklinik verwenden, den Radek braucht und der etwa 200.000 CZK kostet.

Wenn mehr Geld zusammenkommt, würden wir uns erlauben, damit das Grundstück und den Garten vor dem Haus zu verbessern, damit Radek sich sicher bewegen und Zeit im Freien verbringen kann. Alle Ersparnisse der Familie wurden für Behandlung, Neurorehabilitation und medizinische Versorgung verwendet. Das Gehalt und die Rente der Ehefrau decken zusammen mit dem Krankengeld nicht alle Kosten.

Wir danken allen von ganzem Herzen für die bisherige Unterstützung und sind für jede Spende dankbar!


Ehefrau Ester und die Söhne Maty und Vojtík

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

10. 7. 2024 11:22

Srdečně Vás zdravíme

Po skoro třech měsících od ukončení sbírky vás všechny srdečně zdravíme z ProtonTherapyCentrum v Praze. 

Bohužel nádor Radkovi rychle roste, a protože naše zdravotnictví už nemá moc možností, jak by mu mohlo pomoct, byla Radkovi nabídnuta léčba protonovým ozařováním v Praze. Radek má za sebou 1/3 léčby a zatím všechno celkem dobře snáší. Věříme, že je to ta správná cesta, jak nádor porazit.

Ještě jednou děkujeme za peníze, které jste na Radkovu léčbu vybrali. Doložila jsem, před nástupem na léčbu Doniu faktury a účtenky za přístroje, léky, neurorehabilitace, celostní medicínu, náklady na dopravu a zdravotní pomůcky. Ke dni 13. 6. 2024 ke sbírce zbývá doložit 85 789 Kč. Nebojte se, Donio si dobře hlídá každou vynaloženou korunu a nikdo nebyl podveden ani okraden :-) 

Naopak jste pomohli k dobré kondici Radka, který může dál bojovat a věřit, že toho vetřelce porazí. Po ozařování, za dva až tři měsíce, bude moci nastoupit znovu na neurorehabilitace a zotavovat se, i díky celostní medicíně.

Moc děkujeme všem našim blízkým a přátelům. Teď především Lence a Martinovi, kteří nám nabídli útočiště u nich doma. Mamince Jiřince, která se s láskou stará o naše syny Matyho a Vojtíka. Magdi a Lucko, velké díky vám.  A všem přátelům, spolužákům, kteří píší a zajímají se o Radka a o to, jak to zvládáme. Všem, kterým není náš osud lhostejný, velké díky = vážíme si vaší podpory.❤️😘 

Odpouštíme i těm, kteří se snaží atakovat a šíří nesmyslné pomluvy… Je to váš boj.🙏Moje svědomí je čisté.

Vždycky jsem se snažila lidem nezištně pomáhat. Pokud mi to síly dovolí, tak pomáhat vždycky budu. A pro Radka udělám co budu moci!❤️🙏

S úctou manželka Ester🫶

20. 4. 2024 15:24

Bojovník Radek

Omlouváme se, ale stránka na Facebooku byla z technických důvodů zrušena. 

Průběžné informace budeme psát do aktualit na Donio.

Děkujeme za pochopení.

Ester + Radek

12. 4. 2024 17:11

Vřelé díky všem 🙏❤️👍😇

Milí přátelé, dárci, kamarádi 😇 

Moc všem děkujeme za vybrané peníze.

Radek bude mít do konce roku zaplacenou neurorehabilitaci, léčebné přístroje Bemer a H2 generátor, celostní medicínu, náklady na dopravu a to díky vám všem.

Na Facebooku vás budeme informovat o tom, jak Radek bojuje se zákeřným nádorem… Zůstaňte s námi dál, prosím, moc děkujeme 🙏😇☀️

S úctou a srdečnými díky za celou rodinu 

Ester ❤️ 

12. 4. 2024 17:11

Vřelé díky všem 🙏❤️👍😇

Milí přátelé, dárci, kamarádi 😇 

Moc všem děkujeme za vybrané peníze.

Radek bude mít do konce roku zaplacenou neurorehabilitaci, léčebné přístroje Bemer a H2 generátor, celostní medicínu, náklady na dopravu a to díky vám všem.

Na Facebooku vás budeme informovat o tom, jak Radek bojuje se zákeřným nádorem… Zůstaňte s námi dál, prosím, moc děkujeme 🙏😇☀️

S úctou a srdečnými díky za celou rodinu 

Ester ❤️ 

10. 4. 2024 8:57

Velké díky všem 👍❤️🙏

Milí přátelé, dárci, kamarádi 😇❤️🙏❤️😇

Touto cestou bychom vám všem chtěli poděkovat za obrovskou pomoc a podporu.

Je vás tolik, že děkuji opravdu všem, abych na někoho při jmenování nezapomněla…

Stala se nám opět moc krásná věc. Ozval se nejmenovaný dárce motomedu Tigo, kterému bychom chtěli touto cestou poděkovat za velkou pomoc, včetně dopravy.

Další zlatý člověk, ač to nemá v životě sám jednoduché, nám zapůjčil úplně zdarma od ledna Bemer. Moc děkujeme pane magistře, obrovská pomoc pro nás. 

Nikdy vám to všem nebudu moct splatit, ale buďte si jistí, že na vás nikdy nezapomeneme. V modlitbách a v myšlenkách budeme stále s vámi všemi. Z celého ❤️ děkujeme za vlídné slovo, naslouchání, pomoc finanční i s autem, za Bemer, Tigo, za péči všemu zdravotnickému personálu, fyzioterapeutům, za modlitby a finanční pomoc farářům, řádovým sestrám a přátelům, za pomoc automechanikům, toleranci a pochopení mým zaměstnavatelům, širší rodině, no prostě vám všem velké DÍKY. Bez vás bych to nezvládla.

Moje nejmilejší maminko, přes slzy nevidím, ale snad to napíšu bez překlepů. Tobě děkuji nejvíc, za moje milované děti, za sebe a za tátu a manžela. Jsi Anděl v lidském těle 😇❤️ a není pravda, že by to udělala vlastně každá máma, ty víš nejlépe, že v Radkově případě to tak není…😔😢

Kvůli tomu všemu, co se kolem nás neustále děje, jsme neoslavili, moji milí rodiče, vaše 50. výročí = zlatou svatbu. Příští rok si to vynahradíme i s naším 30. výročím svatby. Buďte hlavně zdraví – miluju Vás a moc děkuji za všechno. Nikdy vám to nezapomenu a s láskou vrátím vaši péči jednou i já vám. To si můžete být jistí.

Zbývá poslední den a půl a už jste darovali na polovinu H2 generátoru, chybí ještě 45.000Kč, na přístroj Bemer a Marion, také neurorehabilitace a celostní medicína MUDr. Jonáše v Praze bude tento rok uhrazena a náklady na dopravu. Velký respekt.

Společně se starším synem založíme na Facebooku stránku: „Bojovník Radek“ a budeme Vás průběžně informovat o jeho pokrocích a léčbě.

Zůstaňte nám, prosím, věrní.

S úctou, láskou a pokorou za celou rodinu 

Ester ❤️🙏😇😘

P.S. 🙏 Do dnešního dne neměl Radek od 23. 2. záchvat🙏a pomalu, ale jistě přechází na vycházkovou hůl 👍 Miluju Té, lásko😘❤️

4. 4. 2024 10:33

Jste skvělí 🙏❤️🙏

Milí přátelé, dárci, kamarádi.

Děkujeme Vám za překročení částky 400 tisíc korun a za zapůjčení auta a nabídku úhrady opravy auta. Tito Andělé v lidském těle nechtěli být jmenováni. Je to pro Radka velká pomoc a jistota v pokračování další léčby. Z celého ❤️ děkujeme a moc si toho vážíme. 

Máme před sebou poslední týden sbírky a chybí ještě 69 tisíc na H2 generátor. Dobrá zpráva je, že motoped už Radek má v Neuron Medical Centrumu. 

Pokud by vás napadlo, kde sdílet, budu moc vděčná. Včera jsem totiž měla další úraz na betonových schodech a nemám sílu a ani kapacitu na další rozesílání…

Moc děkuji všem za velkou podporu. Moc si všeho vážím = jste nejlepší.

Maminka má benigní nález – ufff. Doufáme v nové lepší zítřky. 

Všem přeji hlavně zdraví, zdraví, zdraví a kousek štěstí… 

S úctou a srdečnými díky za celou rodinu

Ester

28. 3. 2024 13:08

Život nás doslova zkouší, co uneseme

Milí přátelé, dárci 🙏❤️🙏

Tento měsíc je opravdu výživný…

Začalo to 10. 3. 2024, kdy měl náš nejmladší syn nehodu na koloběžce (bezvědomí s otřesem mozku), kdy ve FDN pan doktor, přestože viděl prasklou helmu v oblasti spánkové kosti, syna vyšetřil jen očima a rukama a poslal nás domů, abychom syna každou hodinu probouzeli. Do dalšího dne se u něj rozvinul postkomoční syndrom (syn má těžké ADHD potvrzené EEG vyšetřením, Klinefelterův syndrom a rysy Aspergerova syndromu). Začal týdenní maraton různých vyšetření v nemocnici…

Starší syn (9. třída)  neustále nemocný – špatná imunita a je objednán v nemocnici na provedení GFS s hospitalizací…

Další nemilá zpráva byla od mého lékaře – srdeční arytmie (měla bych prý zvolnit)… Kdy a jak???

Do toho zpráva zubařky mé maminky, běžte na kožní se znaménkem pod okem = nemohu Vás ošetřit (rakovina kůže a???)…

A dnes cestou na neurorehabilitaci odešla hydraulická spojka u auta (Ford Galaxy), auto bylo odtaženo. Bez auta jsme úplně v koncích… Nemám ani na opravu a ani na nové auto…

Děkujeme všem, kteří jste nám doposud jakkoliv pomohli. Vážíme si toho a děkujeme vám z celého ❤️

Děkujeme panu Truksovi a panu Zukalovi, farnosti Brno-Husovice, manželům Traganovým, vedení ZŠ za pochopení a vstřícnost, kamarádce Mirce, Sylvě, Magdě, Irči, Míši, Hance a Pavlovi, Laďovi, Petrovi, Jarovi a Filipovi – a další úžasní a skvělí lidé = ANDĚLÉ v lidském těle. Nenechali jste mě v tom, když jsem byla na dně (psychicky i finančně či s autem). 💛❤️🫶🙏🙏🙏

S úctou a poděkováním za celou rodinu a přáním hezkých a požehnaných Velikonoc 🐣🐰✝️☀️

Ester 🙏❤️🌹😇

24. 3. 2024 17:46

Velká prosba a vysvětlení

Vážení a milí dárci😇❤️👍

Dnes jsem musela upravit milník, protože ty dva byly zavádějící. Do dnešního dne se vybralo celkem 376655Kč. Peníze 300.000Kč zajistily neurorehabilitace, náklady na dopravu a celostní medicínu v Praze do konce tohoto roku.

Ale nedílnou součástí je hlavně přístroj Bemer a H2 generátor s přístrojem Marion a motoped. Toto všechno dělá 370.000Kč.

Další náklady spojené s léčbou jsou doplatky za léky, mast a kapky do oka, vlhké komůrky na oko, psychologická podpora, pravidelná dentální hygiena, dermatologické přípravky, osobní asistence a další… 

Pro Donio jsem doložila veškeré podklady a sepsala roční náklady, které dělají bez lázeňské léčby a bez přístrojů 600.000Kč. S přístroji 970.000Kč. 

Od Vás všech máme úžasných 376.655Kč a zbývá ještě 18 dní do konce sbírky.

Je mi opravdu studno prosit Vás o pomoc, když už jste všichni přispěli a někteří i vícekrát, ale nemám jinou možnost. 

Moc prosím, jestli máte možnost sdílejte náš příběh s vlastním komentářem na sociálních sítích a pokud máte někdo z vás firmu a máte možnost rozeslat hromadně mail s našim příběhem – moc prosím udělejte to. Věřte, že toto může oslovit více lidí a možná i oni přispějí.

Všem moc děkuji a opravdu si vážím vaší pomoci i finančních darů.

S úctou a vděčností za celou rodinu Ester ❤️🙏❤️

23. 3. 2024 21:57

Dobrých zpráv není nikdy dost 🙏😇❤️

Naši milí dárci,❤️😇

moc děkujeme za příspěvky a chceme se podělit o radostnou zprávu Radkova nádoru. Podle pana doktora se děje zázrak. Léčba zabírá, nádor je v klidu a imunita díky celostní medicíně a společně s přístrojem Bemer je schopna bojovat s nádorovými buňkami. Neurorehabilitace, logopedie, Radkova pevná vůle = to všechno nese ovoce a jsme nesmírně vděční, že díky vašim peněžním darům to zvládneme. 

Prosím sdílejte Radkův příběh a pomozte nám vybrat na jeho léčbu. Má to smysl, výsledky jsou viditelné a nad míru uspokojivé. Radek bojuje a maká na sobě, co mu síly a zdraví dovolí.

Bohužel se mi nepodařilo dostat příběh do televize, ani k influencerům, neodpovídají ani z redakcí… Ale jste tady vy = 288 dárců, kteří jste za 50 dnů vybrali 375 tisíc Kč. Jste úžasní, skvělí. Moc děkujeme každému z vás 🙏😇❤️

S úctou a vděčností za celou rodinu Ester 🙏❤️🙏

16. 3. 2024 8:32

Velký dík všem 🙏😇💛

Jste úžasní 👍😇 Radek má jistotu v tom, že do konce roku 2024 má díky Vám na neurorehabilitace, celostní medicínu v Praze a náklady na dopravu. Opravdu jsme vděční za tuto pomoc 🙏❤️

Nahrála jsem dvě nové fotografie – jedna je z robotiky ruky na Neuron Medical Centrumu a jedna je chůze v chodítku 🙏🙏🙏🥰

Teď je před námi další milník a to jsou přístroje Bemer, Marion, H2 generátor a motoped, které jsou nedílnou součástí jeho podpůrné léčby. Věříme, že nám pomůžete vybrat i tuto částku. Už zbývá necelých 329 tisíc. Moc děkujeme za podporu.🫶

Prosím pomozte sdílet Radkův příběh.

S úctou a srdečným poděkováním za celou rodinu

Ester 🙏😘💛

13. 3. 2024 17:43

Děkujeme všem

Vážení a milí přátelé, přispěvatelé, dárci.

Měsíc uběhl a vy jste přispěli částkou více než 335.000Kč – za to Vám patří náš srdečný dík. Radek na sobě opravdu maká a je to znát. Čeká nás kontrola v Praze a věříme, že i tam se pokroky projeví. 

Prosíme sdílejte dál, má to smysl. Radek bojuje a bude bojovat dokud mu to zdraví a síly dovolí. 

S úctou a obrovským poděkováním za celou rodinu, žena Ester ❤️🙏🌞

2. 3. 2024 10:34

Vážíme si každého dárce a moc děkujeme ❤️

Milí dárci, přátelé a kamarádi.

Touto cestou chci moc poděkovat za všechny přispěné peníze, které jste do dnešního dne pro Radka darovali. Věřte, že každá Vaše koruna bude smysluplně využita. Vždyť co je více, než pohled na pokroky, které Radek díky neurorehabilitacím dělá. 

Chci Vás moc všechny poprosit o sdílení s vlastním komentářem do vašich sociálních sítí. Bohužel se mi nedaří spojit s žádným influencerem a ani redakcemi nebo TV. 

Radek si už svou vlastní pílí vybojoval kus cesty k lepšímu životu. Pojďte mu v tom boji ještě naproti. Žije seriál Smysl pro tumor v přímém přenosu a Vy můžete být jeho aktivními účastníky.

Věřím, že mi pomůžete a společně to dokážeme zajistit, aby se o Radkovi dozvěděl co největší okruh lidí. Z celého ❤️ mé nekonečné DĚKUJI všem.

Za Radka a jeho rodinu s úctou žena Ester 🙏🫶👍

20. 2. 2024 19:39

Jste prostě nejlepší – velké díky všem

Moc všem děkujeme za vybraných více, než 200 tisíc korun. Opravdu z celého ❤️ díky. Radek měl dnes další kolaps, ale naštěstí se z něj za 3 minuty probral a může se pochlubit velkým úspěchem – stoupne si sám bez opory. Díky pravidelným neurorehabilitacím a další podpůrné léčbě MUDr. Josefa Jonáše a přístroje Bemer, je Radek zase o kousek blíž k lepšímu a samostatnějšímu životu. Za tyto peníze už můžeme koupit Radkovi přístroj Bemer, H2 generator i 3 týdny neurorehabilitací. To je opravdu super. Prosím, sdílejte dál, aby se nám podařilo získat další dobrodárce. Bez Vás bychom to nedokázali. Velké díky všem 🙏😇🫶

Ester s rodinou ❤️

15. 2. 2024 22:11

Obrovské díky všem

Milí dárci, přátelé.

Ze ❤️ děkujeme všem, kteří jste za 3 dny společně přispěli 100 000Kč. To už je 5 měsíců neurorehabilitací pro Radka nebo H2 generator i600 s příslušenstvím a přístroj Marion. Jste úžasní, nejlepší, moc, moc, moc děkujeme všem, co jste přispěli a vážíme si vaší pomoci a podpory 🫶🙏😇 Prosíme, pomozte šířit příběh dál mezi své přátele – moc nám to pomůže 🙏

S úctou a vděčností za Radka a celou rodinu 

Ester

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
200 Kč  •  12. 4. 2024 12:20
Štědrý dárce
200 Kč  •  12. 4. 2024 12:18
Dobrosrdečný dárce
5 000 Kč  •  12. 4. 2024 10:24
B. J. z Juliánova
2 000 Kč  •  12. 4. 2024 6:21
Pozdrav panu Fišerovi s poděkováním,že vždy pomohl,když jsme potřebovali. Takových lidí je v dnešní době málo. Přejeme,ať je mu každým dnem lépe.
Milada R.
1 000 Kč  •  11. 4. 2024 23:47
Držte se.
Velkorysý dárce
100 Kč  •  11. 4. 2024 22:21
Velkorysý dárce
600 Kč  •  11. 4. 2024 11:34
Pavel Schmidt
500 Kč  •  10. 4. 2024 22:14
Radku drž se. Zvládneš to. Držím palce
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  10. 4. 2024 20:47
Jirka Dvořák z Juliánova
2 000 Kč  •  10. 4. 2024 20:15
Brzké uzdravení Vám a pohodu celé rodině
Milý dárce
200 Kč  •  10. 4. 2024 20:15
BJ
2 000 Kč  •  10. 4. 2024 20:03
Ještě jednou panu Fišerovi, který nám vždy pomohl přejeme, ať se jeho zdravotní stav stále zlepšuje.
Koukalovi
5 000 Kč  •  10. 4. 2024 17:24
Ať se daří !!!
Štědrý dárce
600 Kč  •  10. 4. 2024 16:35
Laskavý dárce
600 Kč  •  10. 4. 2024 16:09
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  10. 4. 2024 15:25
Moravský Písek
500 Kč  •  9. 4. 2024 21:32
Přejeme brzké uzdravení !
Richard
10 000 Kč  •  9. 4. 2024 16:02
Už se na vás těšíme
Laskavý dárce
10 000 Kč  •  9. 4. 2024 15:15
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  9. 4. 2024 13:20
Štědrý dárce
300 Kč  •  9. 4. 2024 13:01

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat