Založil jsem tuto sbírku jako poslední vyřešení velkých zdravotních problémů šestileté kobylky Quinei se kterými se potýká od února. U Quinei byly zjištěny žaludeční vředy, které jsou velmi nákladné na léčení a navíc má absces v oblasti slepého střeva. Jediné co jí může vrátit do běžného života je laparoskopická operace, která se provádí na klinice v Brně. Každý, kdo se pohybuje kolem koní ví, jak je léčba nákladná a hlavně si myslí, že ho to nepotká, protože koním dává maximum jako já s manželkou.
Doposud jsme vše hradili z úspor, bohužel operace je natolik nákladná že jsem se chtěl obrátit na jakoukoli pomoc a všem, kteří přispějí moc poděkovat.











