Sbírku jsem založila pro Petra já, jeho bývalá spolu-kolegyně z prodejen českého obchodu s přírodní kosmetikou, kde Petr pracoval. Já, jako prodejní asistentka a Petr jako security – strážník a náš vrchní hlídač :) . Petr byl odjakživa velmi pracovitý, a to bylo vidět i na našich prodejnách , kde pracoval přes nějakých 20 let, než se mu stalo to, co se stalo, a to, že mu byla amputovaná levá noha minulý rok v roce 2021. Petra jsem měla vždycky ráda, i když měl někdy strohý humor, byl ve svojí profesi jednička a spousta cizinců musela otáčet kapsy a nám holkám z obchodu pomáhal, hlavně novým prodavačkám, mezi které jsem patřila také já. Vzpomínám na ty časy moc ráda. Proto bych mu chtěla teď pomoci, protože mně také pomáhal, a beru to jako svoji povinnost, pomoct příteli, když je v nouzi.











