19. 1. 2026 16:10
Nejprve bych chtěla pozdravit vsechny hodne a laskavě lidičky,kteří chtěli Nelince pomocí.Take bych se vám všem chtěla velice omluvit,že vysvětlení píšu až nyní.
Všechno se sebehlo tak rychle,že se z toho nemůžu dotedka vzpamatovat.Mam to stále před očima,toho malého tvořecka,jak se zmítá v křečích epileptickeho záchvatu.Tim to také začalo,epileptickymi záchvaty,kdy bylo jasné,že nador je zhoubný a metastazoval do mozku.Hned po prvnim záchvatu jsem si půjčila peníze a nechala Nelince udelat odběry krve a RTG,kde také zjistili,že má obrovské metastazy v plicích.Byla to jiná klinika,než ta,kde jsem byla s Nelinkou poprve a kde mi sepsali klinicky obraz a doporučení pro Nelinku.Tato zpráva byla nutná pro založení sbírky.Uz tam jsem chtěla,aby Nelince udělali odběry a RTG.Pan doktor,ale rekl,ze to bude pro pejska zbytečný stres a že se to udělá před operaci.Kdyby by to tenkrát udělali bylo by vše jasné uz o 2mesice drive.Tim mi dal téměř jistou naději,že Nelinka bude v pořádku.Zachvaty se stupňovali a poskodily mozek.Bylo to narocne pro ni i pro me,ja s ni byla cele noci vzhuru,protoze jsem se bala,ze dostane dalsi zachvat.Ještě jsem ji zajistila léky,ale už nemělo cenu dal prodlužovat jeji trápení.Odesla za necelý týden,od vyšetření na té druhé veterinární klinice.Bylo mi to doporučeno i paní doktorkou.Nechala jsem ji uspat u nás doma.Usnula v moji náručí,deti se s ní také rozloučili.Syn ji pak venku vykopal hrobecek a udělal kriz že dřeva.Kazdy den tam zapaluji svíčku a čekám,až to vše přeboli.Nelinka zemřela 22.12,tak si asi dovedete představit,jaké jsme s dětmi měli vánoce.Ani nevim jak,ale Štědrý den jsem nějak zvládla a po něm jsem se zhroutila.Nemohla jsem nic napsat,snažila jsem se dovolat na Donio,ale před,ani mezi svátky tam nikdo nebyl.Mela jsem špatně číslo a psát jsem to,hned po tom,nemohla,neslo to.Rozbehly se mi úzkosti, a tak jsem byla ráda,že mi zavolala sama přímo paní z Donia a mohly jsme to nějak uzavřít.Vse jsem ji vysvětlila,omluvila se a požádala,zda by sbírka nešla přesunout na jiheho pejska,který je už můj.Je to naše Boženka,je to Anglicky buldok a potřebovala by jit na odstranění zubního kamene.Take trpí velkou nadváhou,ikdyz ji stále stejné,takže je mozne,ze ma nemocnou štítnou žlázu.Takze vyšetření za cca 3.000 a operace zubů do 10.000 a pak asi jeste nejaka nasledna lecba.Tak mi to řekla paní veterinarka.Ale než bude moci jit na operaci,musí zredukovat svoji váhu,což znamená speciální granule,které nejsou nejlevnější.Take by ji čekala operace oči.Osobne si myslim,ze by bylo třeba nejprve ty odběry na štítnou žlázu.Protoze ona se nafukuje jako balón,ikdyz jí stále stejně.Ono toto plemeno je všeobecně náročné,ale porizovala jsem si ji s otcem deti a kdyz jsme se rozesli,zůstala me.Ona neni člověk,ale ani pes a je pro mě vším a ja pro ni udělám vše,co jen jde,ikdyz stále bojuji s financemi a s dětmi žijeme velice skromné.Tak s laskavým svolením hodne p.Stejskalove i vás všech,bych vybrané peníze chtela pouzit na léčbu Boženky.Vsechny potřebné dokumenty samozřejmě doložim.Na tom jsme se už domluvily s p.Stejskalovou s Donia.Mela jsem to vysvětlení napsat uz pred týdnem,ale obě děti nemocné a ja asi oslabena ze stresu,jsem skončila se zápalem plic a 40teploty,takže to opravdu nešlo.Tak snad mi to odpustite.Tak to je asi vše,nesmírně si vážím vaší pomocí a pokaždé,když někdo poslal peníze,cítila jsem obrovskou vděčnost,za vás všechny hodne lidi.A nebo,když ještě někdo poslal hezky vzkaz,chtělo se mi brečet a chtela jsem každému z vás potřast rukou a osobně podekovat,obejmout..A omlouvám se,jestli jsem se rozepsala az moc,ale napsala jsem to,jak to cítím a děkuji moc,moc z celého srdce,že když už pro Nelinku bylo pozdě,bude pomoženo naší milované Bozence.
Ještě bych vám všem chtela dodatečně popřát do Nového roku jen to nejlepší a díky,že jste.
S pozdravem K.Polakova