Po narození se Natálka jevila jako zdravé dítě. Porod proběhl bez komplikací a my se radovali, že vše proběhlo v pořádku. Mezi 3 a 4 měsícem se dostavili zdravotní komplikace. Natálka byla plačtivá a neprospívala. Až v roce byla diagnostikovaná dětská mozková obrna. Od té doby děláme vše proto, aby se její stav zlepšoval. Průběh nemoci podle neurologa neprobíhal a nevyvíjel se jak měl, tak poslal Natálku na genetické vyšetření znovu, které již jako malé dítě podstoupila a nic se tenkrát nezjistilo. Po nových vyšetřeních se zjistilo, že má Natálka nedávno nově nalezenou genetickou mutaci Gnao1. Natálka má epilepsii, pohybové problémy, je upoutána na invalidní vozíček a je závislá na pomoci druhých. Díky rehabilitacím, léčebným pobytům a její vůli se zdokonalovat dělá velké pokroky. Je naše bojovnice a jsme na ni moc pyšní jak se pere s nepřízni osudu.
