Příběh naší malé Hanny začal večer o Velikonoční neděli. Porod proběhl hladce, a po třech minutách vykoukla na svět moje milovaná kobylka. Po půl hodině se postavila na nožky a já si všimla potenciálního problému. Zadní i přední nožky byli křivé. Posílala jsem fotografie veterinářům z okolí a to se prý ,,samo srovná", že jsou i horší. Získala jsem kontakt na ortopedického kováře, který jak o tom uslyšel, přijel hned jak mohl, za tmy, v deset hodin večer. Udělal pár fotek, řekl, že potřebuje rentgeny a že něco vymyslí, ale že to není dobré, že už koníka se stejnou křivostí viděl. Rentgeny jsme udělali hned jak měl veterinář cestu kolem, a fotky poslala zpět našemu ortopedickému kováři. Ten fotky ihned přeposlal na kliniky v Německu a v Belgii. Chvíli bylo ticho, načež mi jedno pozdní odpoledne volal, že malá potřebuje ihned na operaci. Ptala jsem se ho, celá roztřesená, jak ten koník se stejně křivýma nohama tenkrát dopadl. Odpověď, kterou jsem dostala, jsem nečekala. U koníka se operace nestihla, a před dovršením druhého roku života, musel být utracen. Vyděsila jsem se, nezaváhala jsem ani minutu. Čas byl velmi omezen věkem. Kobylka odjela na operaci v 7. týdnu života. Po osmém už by bylo na rovnání pozdě. Okamžitě jsme sehnali hlídání pro naše mimčo, sehnali jsme si od kamarádů vozík pro tři koně, aby měla malá s mamkou cestu komfortnější. Museli jet obě, malá Hanny byla kojená. Na kliniku do Belgie do jsme dorazili po 13 hodinách cesty – 2. 6. Operace byla naplánována na 5. 6. Do obou zadních nohou se vrtali šrouby. Během operace jsem měla telefonát, že v otevřené noze našli zlomeninu jedné kůstky, a jestli můžou udělat velké CT. Souhlasila jsem. Zlomená kůstka byla nicméně tak malá, že nebylo možné ji sešroubovat. Během pobytu na klinice šlo vše hladce, vyndal se šroub z nohy, která se srovnala jako první, a nastal další problém s plícemi. Endoskopie, antibiotika, kontrolní endoskopie. Teď čekáme, až se uzdraví plíce, srovná se i druhá nožka, ze které se vyndá poslední šroub a stehy. Už se moc těšíme na moment, kdy z kliniky dostaneme zprávu, že si Hanny budeme moct konečně odvézt domů. Je to cesta trnitá a velmi finančně náročná. Každý dárce, pokud bude mít zájem, může Hanny přijet navštívit, až se vrátí domů.