Jsme oba neslyšící rodiče a máme 3 děti se sluchovým postižením, z nichž jedenáctiletá Maruška je nejstarší.
S dcerou pravidelně navštěvujeme dentistu, který ji při poslední návštěvě vyšetřil a nabídl nám tři možnosti řešení její komplikované diagnózy (velký předkus, zapadlá spodní čelist, křivé přední zuby). Nejjednodušší cestu představuje snímací ortodontický aparát (rovnátka), který se aplikuje jen na noc a jehož efekt by ale vzhledem k závažnosti postižení byl téměř nulový. Druhá možnost je fixní aparát v obou čelistech a třetí je invazivní zásah cca v 17 letech, kdy by se jednalo o plánovanou operaci spodní čelisti. Lékař by musel dceru uspat, zlomit na několikrát čelist a předsunout ji. Tuto čelist by potom musel fixovat a takto by musela dcera několik týdnů až měsíců ve velice citlivém období života existovat – jíst (pít), chodit do školy, být v interakci s okolím apod.
Jako rodiče jsme zvážili všechna pro a proti a rozhodli jsme se, že uděláme maximum pro to, aby léčba byla co nejefektivnější, ale zároveň i co nejméně invazivní a bolestivá.
Bohužel si ale vzhledem k naší finanční situaci nemůžeme dovolit uhradit cenu rovnátek. Obracíme se proto na vás s prosbou o poskytnutí finančního příspěvku, který by nám pomohl s úhradou rovnátek pro naši dceru.
Jménem naším i naší dcery vám předem velmi děkujeme.