Sbírka ukončena:

Pomoc pro naši dceru Marii

Vybráno 0 Kč 2 890 Kč
38 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
321 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro naši dceru Marii

Vybráno 0 Kč 2 890 Kč
38 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
René Horváth
Datum přidání
3. 7. 2023

Představení sbírky

Jsme neslyšící rodiče tří dětí se sluchovým postižením. Maruška je z nich nejstarší a v tuto chvíli potřebuje rovnátka, aby nemusela podstoupit závažnou operaci čelisti. Bohužel si vzhledem k naší finanční situaci nemůžeme dovolit uhradit cenu rovnátek. Tímto prosíme o vaši pomoc.

Komu pomůžeme?

Jsme oba neslyšící rodiče a máme 3 děti se sluchovým postižením, z nichž jedenáctiletá Maruška je nejstarší.

S dcerou pravidelně navštěvujeme dentistu, který ji při poslední návštěvě vyšetřil a nabídl nám tři možnosti řešení její komplikované diagnózy (velký předkus, zapadlá spodní čelist, křivé přední zuby). Nejjednodušší cestu představuje snímací ortodontický aparát (rovnátka), který se aplikuje jen na noc a jehož efekt by ale vzhledem k závažnosti postižení byl téměř nulový. Druhá možnost je fixní aparát v obou čelistech a třetí je invazivní zásah cca v 17 letech, kdy by se jednalo o plánovanou operaci spodní čelisti. Lékař by musel dceru uspat, zlomit na několikrát čelist a předsunout ji. Tuto čelist by potom musel fixovat a takto by musela dcera několik týdnů až měsíců ve velice citlivém období života existovat – jíst (pít), chodit do školy, být v interakci s okolím apod.

Jako rodiče jsme zvážili všechna pro a proti a rozhodli jsme se, že uděláme maximum pro to, aby léčba byla co nejefektivnější, ale zároveň i co nejméně invazivní a bolestivá.

Bohužel si ale vzhledem k naší finanční situaci nemůžeme dovolit uhradit cenu rovnátek. Obracíme se proto na vás s prosbou o poskytnutí finančního příspěvku, který by nám pomohl s úhradou rovnátek pro naši dceru.

Jménem naším i naší dcery vám předem velmi děkujeme.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané finance budou použity na úhradu rovnátek a Marie tak nebude muset podstoupit závažnou operaci ve velice citlivém období jejího života. Pokud by se náhodou podařilo vybrat peněz více, využili bychom je při následné ortodontické péči u dcery.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
600 Kč  •  11. 8. 2023 11:54
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  11. 8. 2023 9:31
Velkorysý dárce
90 Kč  •  10. 8. 2023 13:31
Laskavý dárce
300 Kč  •  10. 8. 2023 12:15
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  10. 8. 2023 10:34
AdélDenis
600 Kč  •  26. 7. 2023 22:21
❤️
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  8. 7. 2023 22:13
Marek Greško
300 Kč  •  5. 7. 2023 6:41
Není to moc ,ale doufám že to pomůže k pomoci Marii
DobroDárce
300 Kč  •  4. 7. 2023 10:41

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat