Sbírka ukončena:

Pomoc pro maminku Zuzku po ztrátě syna

Vybráno 0 Kč 5 200 Kč
od 8 dárců
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
650 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro maminku Zuzku po ztrátě syna

Vybráno 0 Kč 5 200 Kč
od 8 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zuzana Pýchová
Datum přidání
10. 3. 2024
Poslední aktualita

16. 5. 2024 0:08

Ukončení sbírky

Ještě jednou chci společně se synem poděkovat našim dárcům,vybrané prostředky byly použity na úhradu elektřiny v našem domě za aktuální měsíc.Opatrujte se.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Pomoc pro maminku Zuzku po ztrátě syna

Milý dárci,

v říjnu loňského roku mě postihla tragédie /náhlá a nečekaná ztráta malého syna/ a s tím spojené další problémy. Naši rodinu poté opustil otec syna a mě kvůli špatnému psychickému stavu neprodloužili smlouvu v zaměstnání. Poprvé v životě jsem se ocitla na úřadu práce a zcela bez prostředků. Ač jsem sama vždy pomáhala v různých sbírkách a především pravidelným nákupem tzv. Nocleženek, nyní potřebuji pomoc já a moje děti.

I přes nepředstavitelnou bolest,kterou prožíváme jsme se rozhodli pomoci – po vyslechnutí diagnózy mozkové smrti u syna jsme jeho orgány darovali IKEM a zachránili tak život dvěma dětem.Dle aktuálních informací se jim daří dobře a prospívají.

Já chodím na brigády a intenzivně hledám nové, stálé zaměstnání, ale je to těžší, než jsem čekala. Momentálně navštěvuji rekvalifikační kurz Pracovníka v sociálních službách a chodím na pohovory. Než nastoupím do zaměstnání, potřebuji hradit v domě plyn, elektřinu,vodné a hypotéku. Budeme vděční za každou pomoc.

Komu pomůžeme?

Mamince Zuzce a synovi Andrejovi. Zuzka pracovala 10 let jako vedoucí pošty a kvůli péči o malého syna musela nastoupit na noční směny do továrny na česanou přízi. Nyní se chce k oboru vrátit, hledá si místo v bance jako osobní bankéřka. Má ráda práci na zahradě, četbu a pěší turistiku .Andrej studuje Biochemické inženýrství a po škole chodí na brigádu do Lidlu, aby nám pomohl v těžké finanční situaci. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané finanční prostředky budou použity na platby běžného provozu domácnosti /SIPO-plyn,elektřina,voda,R a TV/ v částce 12.210,-Kč měsíčně. V rodinném domku, kde žijeme máme plynový kotel a není možné topit dřevem.

Moc Vám děkujeme za jakoukoliv pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

16. 5. 2024 0:08

Ukončení sbírky

Ještě jednou chci společně se synem poděkovat našim dárcům,vybrané prostředky byly použity na úhradu elektřiny v našem domě za aktuální měsíc.Opatrujte se.

6. 5. 2024 12:21

Poděkování

Děkujeme všem našim dárcům.

24. 3. 2024 12:56

Moc děkujeme našim dárcům

Milý dárci,moc Vám se synem děkuji za Vaše příspěvky.Nemám účet na sociálních sítích,takže děkuji i za případné sdílení mezi Vaše přátele.Zuzka

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  12. 4. 2024 7:04
Milý dárce
200 Kč  •  10. 4. 2024 16:04
Velkorysý dárce
600 Kč  •  24. 3. 2024 18:45
Katerina S.
2 000 Kč  •  22. 3. 2024 8:47
Držím palce!🌺
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  18. 3. 2024 21:55
Štědrý dárce
200 Kč  •  18. 3. 2024 21:49
Moc na Vás myslím:)
Milý dárce
600 Kč  •  15. 3. 2024 22:29
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  11. 3. 2024 22:03

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat